Svěřenci hostujícího Karla Stannera v tabulce Gambrinus ligy okupují prozatím pátou příčku, ale poslední vystoupení v naší nejvyšší fotbalové soutěži se jim nadmíru vydařilo, když na vlastním hřišti ve velmi kvalitním utkání pokořili dosavadního lídra soutěže z Plzně.

Jejich účinkování v domácím poháru již tak oslnivá nejsou. Na hřišti divizního Trutnova vyhráli Mladoboleslavští pouze 2:1, na trávníku třetiligových Kunic splnili roli favorita až v penaltovém rozstřelu.

V Sokolově narazí Středočeši na celek Radoslava Látala, který pod novým koučem ožil. Po vyřazení letenského klubu z Ondrášovka Cupu sice baníkovci doma klopýtli s nevýrazným Varnsdorfem, ale v posledním kole opět přesvědčili o svých kvalitách, když si přivezli výhru z půdy vedoucího mužstva druhé ligy, z Vlašimi.

„Samozřejmě nás výhra těší. Soupeř byl velmi kvalitní, o to více si ceníme, že jsme utkání zvládli na vítězství,“ ohlíží se za sobotním zápasem trenér sokolovských fotbalistů Radoslav Látal. Ten po nepovedeném vystoupení svých svěřenců s Varnsdorfem učinil několik změn v sestavě. V brance se objevil Bertelman, příležitost dostali znovu Kaplan a Studík. „Zčásti jsme tak reagovali na špatný výkon některých hráčů v domácím utkání, zčásti to bylo vynucené herním stylem Vlašimi,“ přibližuje dále Radoslav Látal.

Jeho svěřenci se několikrát sice dostali pod tlak, ale své úkoly hráči zvládali velmi dobře, navíc branku Graffinu ohrožovali z rychlých protiútoků. „Domácí tam měli šance, podržel nás také fantastickým zákrokem Bertelman. Utkání jsme ale na druhou stranu mohli rozhodnout i dříve,“ myslí si Látal.

Teď čeká Baník znovu pohár a opět nejen celek z první ligy, ale také z popředí tabulky Gambrinus ligy. Navíc osmifinále se hraje ve dvou utkáních. „Ve dvojzápase to bude samozřejmě těžší. Pokud tady dnes nějak Boleslav zaváhá, má k dispozici ještě domácí zápas,“ ví dobře Látal.

Přesto se v Sokolově na soupeře řádně přichystali. „Máme je nastudované, sledovali jsme je na vlastní oči. Mají velmi dobrou útočnou fázi, v současné době kvalitnější než Sparta, což teď potvrdili čtyřmi góly proti Plzni,“ odhaluje své poznatky Látal, který chce přesto prvoligový tým řádně potrápit. „Budeme muset hrát to samé, co na Spartu, to znamená ze zabezpečené obrany a na naše brejky, a já doufám, že se nám opět nějaký povede,“ hledá kouč Sokolova recept na Mladou Boleslav.

S jakým výsledkem by byl po dnešním utkání Látal spokojen? „Určitě s takovým, po kterém pojedeme hrát do Mladé Boleslavi o postup,“ říká závěrem.
Zápas začíná dnes v 15.30 hodin. Zvláštní pikantnost bude mít duel pro trojici sokolovských hráčů, Vaněčka, Dittricha a Šmerdu, kteří v minulosti nastupovali právě v dresu Mladé Boleslavi.