Sokolovským fotbalistům se tentokrát vydařil úvod sobotního duelu, již ve 4. minutě poslal míč do hostující sítě Knakal. „Tentokrát jsme do utkání šli s tím, že chceme hrát od začátku aktivněji, než v předešlých domácích zápasech, kdy jsme hráli vždy v první půli spíše s očekáváním. Teď jsme se snažili jít tomu více naproti, pokusit se vstřelit branku co nejdříve, to se nám nakonec podařilo,“ říká k úvodu utkání trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart.

Již ve 21. minutě se mohli domácí příznivci se svými hráči radovat podruhé, když opět Knakal zvýšil již na 2:0. „Nedařilo se nám hrát sice tak aktivně, jak jsme si představovali, ale góly jsme dali, vedli jsme 2:0 a měli jsme to utkání dobře rozehrané,“ pokračoval Purkart.

Jihlavským se ale podařilo ve 36. minutě snížit a do konce první půle si vytvořili další dvě „gólovky“. „Soupeř po snížení narostl, cítil šanci na vyrovnání, ale říkali jsem si, že Jihlava o přestávce vydechne a trošku ztratí ten náboj,“ věřil Purkart. To se nakonec potvrdilo, od úvodního hvizdu druhé půle se hrál opět vyrovnaný fotbal. „My jsme znovu hráli prakticky to, co nám vyhovuje, to znamená vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat se na rychlé protiútoky,“ popisoval sokolovský trenér taktiku svého mužstva ve druhém poločase.

Nastíněná taktika jeho svěřencům vyhovovala. Jihlavští fotbalisté se sice snažili hrát, ale domácí potrestali jejich ofenzivní snahu dalšími třemi brankami. Nejprve zaúřadoval Vaněček, krátce po něm zužitkoval svůj brejk Hanzlík a v samém závěru pečetil výhru Podrazký. „Oproti těm minulým utkáním jsme byli efektivní,“ viděl na závěr hlavní příčinu vysoké sobotní výhry trenér domácího Baníku Stanislav Purkart.

V dalším kole se fotbalisté Sokolova představí na hřišti Viktorie Žižkov.