Vskutku neobvyklý husarský kousek se podařil chodovskému kanonýru Josefu Gvizdovi (18 gólů v této sezoně) v sobotním posledním mistrovském utkání krajského přeboru této sezóny, v němž Spartak Chodov, do posledního kola spolu s Toužimí jediný aspirant na postup do divize, rozdrtil baráží ohrožené Kraslice 11:0.

V tomto svižném utkání padly rekordy hned dva. Rekordně vysoké skóre celého letošního ročníku krajského přeboru odstartoval rekordně nejrychleji vstřelený úvodní gól zápasu v celé dosavadní historii této soutěže.
Do této doby oficiálně uznávaný nejrychleji vstřelený gól soutěže držel novosedelský ostrostřelec Sláva Suchý, který v loňském ročníku vstřelil úvodní gól zápasu Nové Sedlo – Ostrov již ve dvanácté vteřině hry. Jeho někdejší spoluhráč Pepa Gvizd, nyní v dresu Spartaku, tento dosavadní „rychlostní“ rekord Suchého tedy v sobotu v Chodově překonal. A jak svůj rekordně rychlý gól po přímočaré akci, aniž by se soupeř dotkl míče, kanonýr Gvizd po zápase popsal?

„Po losování uprostřed hřiště jsme měli rozehrávku. Správka rozehrál míč Kaňokovi, ten ho vrátil zpět k záložníkovi Machulkovi a ten už mě kolmicí vypustil do rychlého brejku,“ říká k zárodku gólové akce šťastný střelec rychlého úvodního gólu zápasu.

O tom, zda šlo o nacvičený signál z tréninku, anebo o instinktivní záležitost jeho spoluhráčů, šťastný nový rekordman Gvizd z taktických důvodů raději pomlčel a vrátil se k popisu dotažení gólové akce.
„Zběhl jsem si zleva pro míč, udělal kličku bekovi směrem do hřiště, a když jsem se ocitl v dobrém střeleckém úhlu, tak jsem pohotově vystřelil ještě dřív, než by mi dobíhající stoper stačil míč zblokovat. Trefil jsem to přesně k bližší tyči a jsem moc rád, že to tam spadlo. Takový rychlý gól jsem ještě nikdy v životě nedal, a proto jsme se hned, jak se balon zatřepal v síti, podíval na hodiny. Na ukazateli skóre a času svítila v té době ve vteřinové kolonce jasná desítka,“ upřesňuje Gvizd.

A spolu s ním upřeli na oficiální časomíru zápasu své zraky také mnozí z pohotových diváků, kteří dříve než na klubko radujících se hráčů stačili pohlédnout na v rohu hřiště stojící časomíru.

(mi)