Po loňské premiérové sezoně v soutěži, kdy Baník skončil na výborném třetím místě, postihl Vintířovské odliv hráčů. Mužstvo opustili vedle špílmachra Klemery i Komínek, Hrudkaj, Kastl, Zahrádka a Kabele. Před sezonou tak byli příznivci vintířovského Baníku v očekávání, co přinese druhá sezona klubu v nejvyšší krajské fotbalové soutěži.

Mužstvo naproti tomu posíleno o Tuláka z karlovarské Lokomotivy, brankáře Dutze z Chodova, Nováka z Rapidu Plzeň a několik dorostenců sokolovského Baníku podávalo stabilní výkony.

Celku se vyhnula delší krize. Baníkovci nebodovali nejvíce ve dvou utkáních za sebou. Již tradičně se Vintířovu dařilo více na domácím hřišti, kde našli přemožitele jen v lídru soutěže z Františkových Lázních, a do tabulky si tak připsali celkem 17 bodů. Venku byla bilance horší. V sedmi zápasech pouze 6 získaných bodů za dvě výhry.

Nejvíce se střelecky dařilo Romanu Prokopovi, autoru celkem deseti gólových zásahů, šest branek připojil Jakub Smolka, pět potom Jindřich Tulák. Ofenzivně laděné mužstvo zakončilo podzim s vyrovnanou bilancí vstřelených a obdržených branek 37:37.

Vintířov celkem ve třech zápasech neinkasoval branku a pouze jednou nezatížili střelci Baníku soupeřovo konto žádným gólem. Naopak sedmkrát vstřelili 3 a více branek a šestkrát vytahovali 3 a vícekrát míč ze své sítě.

Ve Vintířově navštívilo osm podzimních zápasů celkem 635 diváků, s průměrem téměř 80 diváků na zápas. Nejvíce příznivců bylo zvědavo na úvodní duel sezony se Starou Rolí a derby utkání s Novým Sedlem a Královským Poříčím (svorně 100 diváků), nejméně ve Vintířově táhl celek Aše, na ten bylo zvědavo pouze 55 příznivců kopané.

A jak je po polovině letošního ročníku spokojen trenér Jaroslav Maršík? „Jsem spokojen tak napůl, mohli jsme skončit lépe i hůře. V létě nám odešlo šest hráčů, takže dlouho to vypadalo různě. Navíc se dlouhodobě zranili Pazdera, Smolka a Tulák, takže se sestava slepovala dohromady, jak to šlo. Některé zápasy nám nevyšly, takže si myslím, že celkově za této situace můžeme být tak nějak s naším umístěním spokojeni,“ říká. Kde vidí zkušený trenér sílu a naopak slabinu svého týmu? „To je vidět jednoznačně i z našeho skóre. Nám sedí hra dopředu, máme ofenzivní typy hráčů, připravujeme si množství brankových příležitostí a dáváme dost gólů.

Na druhou stranu máme hodně špatnou obrannou činnost, protože jak je vidět, i hodně branek dostáváme. To jsou naše dva protiklady. Hodně branek dáváme, ale hodně lacino, nebo po hrubých chybách je dostáváme, to nás potom docela sráží.“

Trenér Jaroslav Maršík musel také před sezonou zacelit díru po odchodu kapitána Michala Klemery. „Byl to klíčový hráč. Nahradit ho měli nově příchozí hráči. Nakonec se ukázalo, že na jednom hráči mužstvo nestojí, a hráči se s tím poprali.“ Kouč Baníku také odmítá po podzimu chválit výkony jednotlivců. „Nikoho bych nevyzdvihoval. Myslím, že kluci tvoří dobrý mančaft. Nemáme vyloženou hvězdu, hrajeme jako tým,“ dodává.

Vintířovští zahájí přípravu po Novém roce. Trénovat budou celkem třikrát týdně, jednou v domácí hale, dvakrát potom na umělé trávě u sportovní haly v Sokolově. O víkendu potom absolvují přípravná utkání v podobě zimního turnaje Baníku Sokolov.