Jakou? Dvakrát za sebou se totiž představili na domácí půdě. Výsledek? Dvě vítězství. Naposledy odjel ze Sokolova s nepořízenou tým Třince.
„V první zkoušce jsme obstáli. Navíc hráči získali potřebné sebevědomí,“ culil se sokolovský kouč Stanislav Purkart.
A má řádný důvod. Jeho tým totiž nasázel prozatím ostatním soupeřům nejvíce branek, a to devět. Sokolov se dále může pyšnit i čtvrtou nejlepší obranou, která ve čtyřech duelech pouze třikrát inkasovala.

„Víme, že začátky jsou vždy hodně těžké, proto jsme rádi, že se nám tak daří, ale pozor, musíme dál pokračovat v poctivé fotbalové práci, nesmíme usnout na vavřínech, mohlo by se nám to vymstít,“ pokračoval Purkart.

V pátém pokračování druhé ligy však čeká baníkovce řádně tvrdý oříšek, který budou muset rozlousknout – Slezský FC Opava, kde zakončí po duelech s Vítkovicemi a Třincem svou slezskou tour. Favoritem v tomto utkání by měl být bez debat Baník Sokolov. Ale pozor. Sokolováci vědí, že je nečeká nic lehkého. Důvod? Strašákem je pro ně totiž nepříznivá bilance s opavským mužstvem. Na půdě Opavy se hráči Sokolova představili celkem třikrát, vždy však odešli ze hřiště jako poražený tým. V prvním vzájemném zápase v Opavě prohráli 0:4, ve druhém 0:1 a ve třetím pak 2:3. Opava totiž disponuje kvalitním kádrem, který za velkými výkony ženou hlavně věrní fanoušci.

„Opava preferuje ofenzivní styl, navíc velkou podporu má i ve svých divácích. My tomu ale nesmíme podlehnout,“ varuje Purkart.
A ví dobře proč.
„Mohla by z toho být velká přestřelka. My ale chceme hrát tu naši hru. V klidu vycházet z kompaktní obrany a poté využívat postupných útoků,“ narážel na recept, který by mohl baníkovce dovést k dalším bodům, Purkart.

Sokolov zamíří k utkání již dnes. Úderem 7.30 hodin se rozjede autobus se sokolovskými fotbalisty směrem Kravaře. „V plánu máme oběd a od 16.00 hodin bychom rádi měli v Kravařích tréninkovou jednotku,“ podotkl k výjezdu sokolovský kouč. Ten bude mít k dispozici kompletní kádr.
„Určitě chceme prolomit smolnou sérii. Každý bodový zisk ze hřiště soupeře je pro nás plusový,“ vysvětloval Purkart. A jaký tedy mají baníkovci na půdě Opavy cíl?
„Budeme bojovat,“ přeje si tříbodovou radost sokolovský trenér. Utkání začne v sobotu 29. srpna na stadionu Opavy úderem 16. hodiny.