Samotný vstup do zápasu však měli lepší hosté ze Sokolova. V první půli na hrací ploše nad ligovým výběrem Kladna dominovali, ale překonat domácího brankáře Pavlíka se jim nepodařilo. Nejblíže k tomu měl sokolovský záložník David Vaněček, když při svém střeleckém pokusu provětral pouze boční síť kladenské branky. O něco lépe si vedl jeho kolega Tomáš Pilař, který z hranice šestnáctky těsně minul šibenici kladenské svatyně, a když do černého nezamířil hlavou ani sokolovský Duchnič, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

„S první půlkou jsem nemohl být spokojen, vlastně jsme si nevytvořili žádnou šanci,“ bědoval kladenský trenér Martin Hřídel.
O poznání lepší náladu měl po první pětačtyřicetiminutovce sokolovský trenér. „Až na prvních deset minut jsme odehráli první poločas velmi dobře. Vytvořili jsme si tři čtyři brankové příležitosti, ale nevyužili je. Určitě jsme však měli vstřelit gól, utkání by pak vypadalo úplně jinak,“ bilancoval první půli trenér Baníku Sokolov Stanislav Purkart.

Před vstupem do druhého poločasu koučové obou celků prostřídali sestavy, a to se projevilo i na hře. Hostům po změně stran hrozila zejména pravá kladenská strana s Bartošem a Holubem, dařilo se také Zoubelemu vytaženému na hrot. I Sokolov však nezůstával pozadu. V 72. minutě se však nepovedla Sokolovu standardka a z rychlého protiútoku vybídl Zezé do šance Holuba, který nabídnutou šancí neprohrdl a zajistil tak svému týmu tři ´přípravné´ body.

„Každé utkání chceme vyhrát, to na Kladně nevyjímaje. Chtěli jsme proto vstřelit po změně stran gól, ale nepovedl se nám dlouhý aut a z brejku jsme inkasovali. Byla to škoda, jelikož jsme mohli ještě akci Kladna dvakrát přerušit. I přesto si myslím, že jsme odehráli prozatím naše nejlepší utkání,“ podotkl lodivod Baníku Sokolov.

„Sestava ve druhé části byla opět živější. Její záloha znovu předvedla, že na ligu má,“ zamyslel se kladenský trenér Martin Hřídel. Sokolov teď čeká ve středu 15. července regionální derby. S kým? Přece s třetiligovými karlovarskými Buldoky. Varianty jsou dvě. Buď se utkání odehraje na stadionu Královského Poříčí, nebo přímo na hlavním hřišti FK Baník Sokolov. Začátek duelu je plánován na 17.00 hodin. „Máme dvě remízy a dvě porážky, takže chceme vyhrát,“ vzkazuje do Karlových Varů Stanislav Purkart.

SK Kladno – Sokolov 1:0
Branka: 72. Holub. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Franěk – Asník, Vlasjuk. ŽK: 1:0. Diváci: 50.
Kladno, I. poločas: Pavlík – Broschinský, Mráz, Samek, Hajník – Moravec, Szabo, Dubský, Zoubele – Zachariáš, T. Mašanský, II. poločas: Pavlík – Bartoš, Rendla, Mráz, Hajník (60. Chalupa) – Holub, Hlava, Zezé, Cigánek – Šilhan, Zoubele (70. T. Mašanský).
FK Baník Sokolov: Zacharda (46. Dvořák) – Šmerda (46. Blažek), Kura, Knakal, Čupr (46. Hanzlík) – Podrazský (46. Habai), Pilař (46. Prchal), Čada (28. Vůjtěch), Vaněček – Duchnič, Komberec (46. Hudák).