Hosté, v čele s gólmanem reprezentační jedenadvacítky Vaclíkem, odolávali domácímu náporu až do 70. minuty zápasu. Ve zmíněném čase rozhodl o osudu utkání proměněným pokutovým kopem, po faulu na Nádeníčka, Miroslav Podrazký.

Vítkovičtípřijeli s propracovanou obranou z níž chtěli vyrážet do rychlých protiútoků. To se jim částečně dařilo pouze v prvním poločase, kdy dvakrát vystrašili domácí obranu. Po zbytek první půle museli ale čelit útočné ofenzivě domácího celku. Šance Podrazkého, Vaněčka, Nádeníčka, Čady ani Duchniče však brankou neskončili. „Věděli jsme že ten zápas bude těžký, že Vítkovice přijedou bránit a budeme hrát do plných. To se potvrdilo. Měli jsme nějaké šance ale nedali jsme je,“ říká k prvnímu poločasu David Vaněček, po jehož střele v 15. minutě se míč odrazil od břevna na brankovou čáru.

Po přestávce domácí borci ještě zvýšili obrátky a na trávníku zcela dominovali. Až do poloviny poločasu však jejich úsilí vyznívalo marně. Dvě střely Vaněčka zamířily těsně mimo tyče. Nádeníček nejprve nastřelil tyč, v další šanci jeho hlavička olízla pouze břevno vítkovické branky.

Nakonec se domácí přeci jen po zásluze dočkali. V 70. minutě byl v šestnáctce sražen Nádeníček a rozhodčí Zelinka ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Podrazký a přízemní střelou k tyči poslal Baník do vedení.

Ve zbytku utkání již hosté nenašli síly ke zvrácení utkání. „Pořád jsme věřili, že nějaký gól dáme a nakonec se to povedlo. Máme tři body,“ řekl po utkání spokojeně sokolovský David Vaněček.

Sokolov – Vítkovice 1:0
Branky: 70. Podrazký. Rozhodčí: Zelinka – Zlámal, Pelikán. ŽK 1:1. Diváci: 1940.
Sokolov: Zacharda – Šmerda, Kura, Knakal, Čupr – Podrazký, Čada, Pilař (K) (90. Javorský), Vaněček (81. Hanzlík) – Duchnič (68. Dejmek), Nádeníček
Vítkovice: Vaclík – Krejčíř, Cverna, Švestka, Reinberk – Klimek (78. Forster), Plešek (64. Mikulenka), Motyčka, Jungmann – Sládek, Hritz (72. Hesek).