Pro hráče Chodova tak velký svátek. Důvod? V dresu chmelařů Zdeněk Svoboda, Radek Krejčík či Daniel Šmejkal. Už jen tato jména slibovala skvělou podívanou. A oprávněně.

První branka byla k vidění na stadionu Spartaku ve 25. minutě, postaral se o ni mladíček v dresu Chodova Vachník, když svou střelu umístil poprvé do branky Blšan. Jenže v závěru první půle přišlo nedorozumění domácího stopera Macáka s gólmanem Dutzem, čehož využil k vyrovnání blšanský Jelínek, pro kterého už nebyl problém uklidit balon do zívající branky.

I po změně stran stříleli branky hosté. V 53. minutě kapitán chmelařů Zdeněk Svoboda napřáhl při standardní situaci z pětadvaceti metrů a míč se překvapivě zastavil až v síti chodovské svatyně. Hosté byli rázem na koni a v 62. minutě utekli nováčkovi na rozdíl dvou branek, když se po individuální akci střelecky prosadil blšanský šutér Vlček. V tuto chvíli by na Chodov nevsadil ani ten nejotrlejší sázkař.

Ale realita byla jiná. Chodov dal do zbytku utkání pověstné srdíčko a to mu přineslo divizní jistotu, jeden bod. V 66. minutě totiž nejdříve snížil na rozdíl jediné branky hlavou Svůra a v 84. minutě srovnal ukazatel skóre přesnou ranou střídající Širochman, který pobyl na hřišti pouhé tři minutky a hned zajistil Chodovu divizní průkazky i pro příští ročník.

Chodov – Blšany 3:3
Branky: 25. Vachník. 66. Svůra, 84. Širochman – 39. Jelínek, 53. Svoboda, 62. Vlček. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Burda. ŽK: 4:1. Diváci: 550.
Chodov: Dutz – Hányš, Macák, Vondráček (81. Širochman), Gvizd – Kubeš (71. Šellong), Čižnár, Svůra, Zucker – Kaňok, Vachník (66. Správka). Trenér: Jiří Vican.
Blšany: Mašín – Šmejkal, Svoboda, Hlávka, Trojan – Krejčík, Jelínek (72. Houštecký), Kučera, Tománek – Vlček (88. Baloun), Lípa. Trenér: Josef Němec.