SOKOL CITICE - SOKOL CHYŠE 4:3
poločas 3:3

Jak vidno, na menším citickém hřišti se před oběma brankami vždy děje něco zajímavého. A padají góly. Také toto utkání začalo svižně. Úvodní střela Peřiny mířila metr vedle, s jedovatým rohovým kopem Boušky na opačné straně hřiště si domácí brankář Veverka poradil.

Gól dosažený Soprem pro ofsajd neplatil, ale z protiakce hostí už udeřilo. Přihrávku Hanzlíčka využil Varga a ranou po zemi k tyči otevřel v 11. minutě účet utkání, 0:1. Radost hostí netrvala dlouho. Po rohu Šiby se opřel do míče Peřina a ranou z vápna prostřelil vše, co stálo mezi ním a brankou, 1:1.

Ani tento stav však nevydržel dlouho. Bouška přesným pasem zleva přenesl hru na zcela volného Hanzlíčka, který bombou vymetl bližší šibenice, 1:2.
Hosté získali na jistotě a hrozili dalšími nebezpečnými akcemi. Ve 20. minutě potáhl útok zprava Bouška, přiťukl Laurichovi, který střelou pod břevno upravil na 1:3. Domácí zkoprněli, hosté ovládli hru, vytvořili si další dobré střelecké příležitosti. Gólovou šanci měl Varga, ale Moule jeho střelu z prostoru branky vyhlavičkoval. Tentýž Varga pak krátce nato svoji další velkou příležitost otálením prováhal.

Na domácí by v té době nevsadil nikdo ani zlámaný groš, jenže po půlhodině hry přišel nečekaný obrat. Při závaru v pokutovém území hostí došlo ve spletité situaci k nedovolenému hraní rukou, a tak byla správně nařízena penalta. Na tu se jako správný kapitán rozběhl Moule a ranou k levé tyči z pohledu střelce ji bezpečně proměnil, 2:2.

Minutu nato pak zase zahrozili hosté, ale Veverka prudký přímý kop Váchy směřující do horního růžku branky bravurně vyrazil. Krátce nato centroval hostující Vojta a Dorňák jen těsně minul. O fous mimo branku mířil po vydařeném protiútoku i Peřina.
Snaha domácích o vyrovnání nepolevovala a jejich enormní úsilí se jim ještě do přestávky vyplatilo.

Po sražené střele Peřiny se za míčem vřítil do vápna Bardon, brankář ho ale fauloval, a tak ve 42. byla nařízena další penalta.
Na druhý pokutový kop se znovu rozběhl Míra Moule a stejně jako ten první ho také znovu do stejného místa bezpečně proměnil, 3:3.
Rozuzlení dramatické zápletky přišlo v úvodu druhé půle. V 56. minutě přiťukl Moule míč přímo Peřinovi, který výstavní střelou zpoza šestnáctky přímo do protilehlé vzdálenější šibenice rozhodl o osudu tohoto dramatického utkání, 4:3.

Po tomhle vydařeném obratu Citice ožily, kontrolovaly hru i další průběh utkání. Po pěkném signálu dal Bufka gól, jenže pro ofsajd neplatil. Šikovnou střelu Šiby pod břevno brankář Nekvapil vytěsnil na roh.
Hosté se však nevzdávali. Jejich postupný útok zakončil ranou do kouta brány Laurich, Veverka však míč, i když s problémy, vytlačil na roh.

V 82. matador Pavel Šiba ‘přežil‘ ve zdraví šlapák soupeře a po chvilkovém ošetření za čarou se vrátil k dohrání zápasu. Ale také k oslavě cenného vítězství.
A důvod k oslavě měli domácí opravdu pádný. Z průběžného stavu 1:3 na vítězné 4:3 se zápasy v krajském přeboru jen tak snadno neotáčí. Při domácích stálo i nezbytné štěstí.

V 87. propadl centr za obranu Citic, ale nikdo ze čtyř dotěrných hráčů hostí na míč nedosáhl, a tak balon proskákal napříč celým brankovištěm až do zámezí.

Branky: 13. a 56. Peřina, 32. a 42. Moule (obě z PK) – 11. Varga, 14. Hanzlík, 20. Laurich.
Rozhodčí: Cvrk – Fraško, M. Novotný. DS Rajtmajer. ŽK 2:1 (33. Šiba, 44. Sopr – 51. Vojta). Diváci: 120.
Citice: Veverka – Kohout, Nicklas (27. Sinkule), Bufka, Pinta – Burda, Šiba, Moule, Bardon (73. Mankoš) – Sopr, Peřina. Trenér: Václav Medřický.
Chyše: Nekvapil – Vácha, Hanzlíček, Dorňák, Varaga – Vojta (70. Kadlec), Bouška, Válek, Kubinec – Laurich, Dvořák. Trenér: Šikýř. ⋌