„Proti silnějšímu týmu se umíme řádně vyšponovat,“ dobře ví chodovský trenér Jiří Vican.
Jeho svěřenci totiž odehráli proti Chomutovu více jak vyrovnané utkání. Zaslouženě vyhráli. Postaral se o to jedinou přesnou ranou chodovský Zucker.

„Oproti duelu s Čelákovicemi jsme byli lepší v nasazení, bojovnosti. Uspět chtěl celý tým, který do utkání dal vše,“ liboval si Vican. Chodov si tak ve dvou domácích duelech připsal na své konto čtyři body. „Spokojenost je, ale kdybychom zvládli i duel s Čelákovicemi, mohli jsme mít šest bodů. Ty dva body nám teď hodně chybí,“ smutně narážel chodovský lodivod na nemastný neslaný výkon v domácím zápase s Čelákovicemi.

I přesto se Chodov značně přiblížil k záchraně v divizní soutěži. „Nepamatuji si, že by se za poslední tři roky držel zástupce z Karlovarska tři kola před koncem soutěže na příčce, která prozatím zaručuje záchranu,“ narážel Vican na sestupy Hazlova, Trstěnic či sokolovské juniorky.
A má důvod. Pokud se jeho tým v divizní soutěži udrží, zapíše se tučným písmem do historie karlovarské kopané. Po právu.

Jenže cesta divizní soutěží bude ještě velmi trnitá. V následujícím kole totiž zamíří spartakovci na půdu posledního Nového Boru. Měla by to být jasná záležitost v podání Západočechů. Ale pozor, tato utkání jsou ošidná. Ví to i chodovský trenér. „Posledních čtrnáct dní se soustředíme na tréninku na útočnou hru podpořenou střelbou, která nám dělá v soutěži problémy. V žádném případě nesmíme soupeře nijak podcenit, mohlo by se nám to vymstít,“ varuje Vican.

A jaká taktika by na Nový Bor měla platit? „Musíme pozorně bránit a poté zúročit rychlý přechod do útočné fáze. To ale neznamená vrhat se bezhlavě do útočné fáze,“ varuje Vican.