Po třech odehraných kolech se totiž Poříčí krčí na čtrnáctém místě s bídným ziskem, a to jedním bodem. K jásání nevede ani skóre 1:9, které již na první pohled vypadá více jak hrozivě. Tým nabitý exdivizními hráči totiž dostává jednu fotbalovou facku za druhou.
Po prvním pětibrankovém výprasku ve Františkových Lázních přišel na řadu premiérový bod, který poříčští fotbalisté vydřeli v domácím prostředí v duelu s exdivizní Toužimí.

Ve třetím pokračování přeboru však přišla další facka. Tentokrát neuspěli hráči Poříčí na půdě Vintířova, odkud si pro změnu odvezli tříbrankový příděl. Tím tak potvrdili svou mizernou sérii na hřišti soupeře.

Jakou? Dvě utkání, dvě porážky, skóre 0:8! „Ve Frantovkách jsme totálně propadli, ale v utkání ve Vintířově jsme byli lepším týmem,“ ohradil se poříčský trenér Milan Gabrle. Jenže fotbal se hraje na branky, a ne na krásu. „Šedesát, sedmdesát procent jsme měli na kopačkách míč my. Vytvořili jsme si i šance, ale bohužel nám chyběl kousek fotbalového štěstí. Víme, že se hraje na góly, ale ty my nedáváme,“ pro změnu smutnil Gabrle.

A má řádný důvod. Jeho tým měl patřit k aspirantům na postup do divizní soutěže, místo toho se však pohybuje v sestupovém pásmu.
„S neúspěchy se musíme co nejrychleji vypořádat. Je pravda, že jsme tým hodně posílili, ale spíše hlavně ve hře dopředu. To nám teď dělá starosti. Proč? Chybí nám obrana. Máme zraněného Monharta, a ten na hřišti citelně chybí. Zraněn je i Hung, takže například útočníci musí hrát obránce,“ litoval Gabrle.

Poříčské fotbalisty navíc v sobotu 29. sprna od 17.00 hodin prověří v rámci sokolovského derby mužstvo Nového Sedla, které je se ziskem jednoho bodu právě před Poříčím na třinácté příčce. „Musíme již zvítězit. Věřím, že smolnou sérii prolomíme, právě v domácím prostředí. Musíme bojovat a dát do utkání více fotbalového srdíčka, protože na čtrnáctou příčku určitě nepatříme,“ vysvětloval poříčský kouč.