Akce proběhla při příležitosti ukončení prvního pololetí školního roku 2012/2013 a s ním spojeného vyhodnocení pravidel Sportovních tříd FK Baník Sokolov při 1. ZŠ Sokolov. Žáky navštívili hráči druholigového A týmu Baníku Sokolov David Vaněček, David Čada a František Dřížďal. „Po krátkém představení sebe samých a zhodnocení své dosavadní kariéry se s mládežníky pustili do velmi zajímavé diskuse, ve které se kluci dozvěděli něco ze zákulisí profesionálního fotbalu, osobního života samotných hráčů a dostali spoustu rad, jak co nejlépe naložit se svým talentem a umem," přiblížil vedoucí trenér sportovních tříd Marek Kratochvíl.

Na závěr pak nejlepší žáci jednotlivých tříd, kteří nejlépe dodržovali pravidla Sportovních tříd (klasifikace, kázeň, vystupování, plnění školních a klubových povinností), získali jako motivaci do dalšího učení a plnění nejen fotbalových, ale především školních povinností, věcné dary. „Jednalo se o podepsané hráčské karty Petra Jiráčka a pro ty nejlepší žáky byly přichystány knižní autobiografie Pavla Horvátha s osobním věnováním každému z nich," vysvětlil šéftrenér mládeže FK Baník Sokolov Tomáš Provazník.

„Jak Pavlu Horváthovi a Petru Jiráčkovi, tak především hráčům sokolovského A týmu patří velký dík, že se ve svém volném čase přišli s našimi talentovanými mladíky podělit o své zkušenosti a předali jim mnoho drahocenných rad," doplnil na závěr Marek Kratochvíl.(fkb)