Další nováček druhé ligy čeká o víkendu fotbalisty Baníku Sokolov. Zatímco před týdnem to byla po svém sestupu z naší nejvyšší soutěže Sigma Olomouc, teď čeká baníkovce tým, který hrál loni ČFL, celek FK Kolín. Tomu se zatím ve Fotbalové národní lize nedaří, v tabulce je na posledním místě, bez bodu, s jedním vstřeleným a sedmi inkasovanými brankami. Jasný outsider nedělního duelu? To kouč Sokolova Daniel Šmejkal důrazně odmítá. „Pro nás je to další utkání venku, které bude hodně těžké. Kolín má kvalitní mužstvo. V úvodních třech kolech měl silné soupeře," upozorňuje lodivod hornického celku.

Kolín si doposud vybíral nováčkovskou daň. Se Znojmem sice prohrál 0:4, se Zlínem ale ztratil bod až patnáct minut před koncem navíc si vstřelil vlastní gól. I ve třetím zápase hrál s aspirantem na postup Karvinou a prohrál až brankou z pokutového kopu minutu před koncem. „Je to pro mě překvapení, že jsou zatím bez bodu, ale vybrali si trošičku i smůlu. Jejich postavení v tabulce neodpovídá jejich síle, " poznamenal Šmejkal.

S Kolínem se Sokolov utkal v přípravném duelu před sezonou. V Praze se oba soupeři rozešli nerozhodně 2:2. „Prezentují se odvážným stylem, hrají kvalitní fotbal, mají vyvážený tým," povšiml si trenér Baníku.

Taktiku Daniel Šmejkal prozrazovat nechce. Jasný je však cíl, přivézt tři body. „Chceme navázat na domácí vystoupení s Olomoucí a vyhrát," potvrzuje.

Otázkou zůstává, v jakém složení „horníci" v Kolíně nastoupí. „Po anglickém týdnu máme řadu šrámů. V tuto chvíli nedokážu odpovědět na to, jestli bude k dispozici kompletní kádr. Hraje se až v neděli, doufám, že se dáme všichni dohromady," přeje si.