V základní sestavě Baníku se objevily další dvě nové tváře, které jsou v Sokolově na testech. Na pravém kraji obrany nastoupil Marek Krátký a v záloze a následně v obraně se představil David Skopec, hráč Vlašimi, který se zkraje týdne připojil k Baníku. Naopak k dispozici stále není David Štípek, kterého do hry nepustí zraněné koleno, a opět i Jakub Dvořák II., který sice vyléčil rameno, nicméně bojuje s jinými drobnými zdravotními obtížemi. 

Baníkovci vstoupili do utkání se snahou hrát aktivní fotbal, což se jim brzy vyplatilo. Už v 7. minutě totiž po akci Červenky a Rumla, kteří potáhli balon po pravé straně, dostal možnost zakončit po kolmici přes vápno Stanislav Vávra, který dobrou příležitost využil a poslal svůj tým do vedení. Na celku kouče Pilného bylo vidět aktivní pojetí hry, založené na nátlaku na rozehrávku soupeře a snaze otevírat vhodné prostory na krajích hřiště. Zato domácí viktoriáni několikrát zahrozili především z rohových kopů.

I vstup do druhé části hry vyšel lépe našim barvám. V 51. minutě totiž aktivní napadání zužitkoval Marek Červenka, který obral jednoho z rozehrávajících viktoriánů, zavezl balon na hranici vápna, kde šikovně vybídl Ondřeje Rumla a ten přízemní ranou zvýšil na 2:0 pro Baník. S přibývajícími minutami ale začali více ze hry mít domácí hráči. Ti se dostali na kontakt v 72. minutě, kdy unikající domácí útočník byl v šestnáctce faulován Skopcem. Následnou penaltu domácí hráč proměnil. Patnáct minut před koncem měli zajímavé možnosti vrátit Baníku dvoubrankový náskok nejprve Čihák, jehož střela zpoza vápna mířila mimo, a stejně dopadl i pokus Marka Červenky.

A tak se podruhé radovali domácí. V 77. minutě Viktorka rozehrála útok po pravé straně a následný centr zakončující hráč přesně využil v gólovou hlavičku – 2:2. V samotném závěru domácí ještě ve svém tlaku trefili břevno Dvořákovy branky.

FC Viktoria Plzeň „B“ – FK Baník Sokolov 2:2. Branky Baníku: 7. Vávra, 51. Ruml

Sokolov: Dvořák – Krátký, Čihák, Hasil (46. Hackl), Šmehyl – Skopec, Machuča, Štursa, Vávra – Ruml – Červenka.

(zpa, fkb)