Paní zima už konečně ukázala svoji pravou tvář, rtuť teploměru klesla hluboko pod nulu, tenhle duel se hrál za mrazivého počasí. Hrstka přítomných diváků viděla v nedělním časně dopoledním utkání se začátkem v 9 hodin sice jen jeden gólový zásah, o rušné momenty před oběma brankami však rozhodně žádná nouze nebyla.

Už ve 4. minutě utkání došlo při zdánlivě nevinně vyhlížejícím vzdušném souboji o vysoký míč k nezaviněnému zranění brankáře hostí Hudce (přišlápnutý kotník), a tak se mezi tři tyče nejdecké branky postavila nestárnoucí legenda Karel Lutzbauer.

A netrvalo dlouho, když univerzální baníkovec Tomáš Provazník tvrdou střelou z dálky tuhle ikonu řádně prověřil, Lutzbauer však prokázal svoji stále ještě obdivuhodnou kočičí mrštnost a míč bezpečně chytil.

Další dobrý střelecký pokus do prostoru Lutzbauerovy branky vypálil rovněž z velké dálky Zoja, ale těsně přestřelil.

Nejdečtí bombarďáci se proti dobře hrající obraně Baníku dlouho nemohli prosadit. Průnik a oblouček Kinkala přes vyběhnuvšího brankáře Dvořáka vykopl Jarda Rajchrt a pak už se zahřívací první půle chýlila ke konci.

Po nezbytném osvěžení horkým čajem a změně stran se už hrál podstatně rušnější zápas. Druhý poločas přinesl spoustu dramatických situací před oběma brankami.

Trestňák Špaka zprava k bližší tyči v 50. minutě bravurně chytil Lutzbauer, který chvíli nato vychytal také nájezd střídajícího Tuschinovského.

Blýskalo se i na opačné straně hřiště. Před bránou baníkovců se sneslo snad pět šest centrů v rychlém sledu za sebou, z nichž vznikly závary a spletité situace. Včas zblokované střely ke gólu nevedly, ránu Myslivce zblízka skvěle zlikvidoval brankář Václav Dvořák.

V 57. minutě přišel nejkrásnější moment celého utkání, kvůli němuž stálo za to na turnajový zápas zajít a trochu vymrznout. To se do míče z levého rohu velkého vápna opřel Tomáš Sojka nádhernou dělovkou do protilehlé šibenice, která ve spojnici odrazem o břevno i tyč skončila v síti Dvořákovy branky. Tenhle parádní a výstavní gól na 0:1 byl jediným, takže i vítězným gólem celého utkání, po němž se fotbalisté Nejdku mohli radovat ze svého druhého turnajového vítězství za sebou.

Více gólů už v tomhle souboji dvou celků z krajského přeboru nepadlo, byť příležitostí k dalšímu skórování bylo dost.

Hodně vzruchu na hřišti vyvolal špatně odmávaný a poté odpískaný ofsajd, při němž se z druhé linie vybíhající poříčský hráč řítil v 61. minutě sám na brankáře do gólové šance. Hvizd sudího však slibnou akci Baníku necitlivě utnul a po plamenné diskusi ukřivděných hráčů pak Provazník a Kričfaluši obdrželi žlutou kartu za řeči.

Hra se pak znovu zklidnila a závěrečná půlhodina zápasu už patřila herně lepším a nebezpečnějším hostujícím hráčům.

Dvě dlouhé sólové akce Jílka skončily bez gólového úspěchu, Kurtin po kličce brankáři vystřelil z ostrého úhlu zprava jen za tyč do boční sítě a tvrdou střelu Neuderta gólman Dvořák vyrazil. Hráči Poříčí si už šance na gól nevytvořili, a to i vinou nepřesné finální přihrávky.

Nejdek mohl naopak své jednogólové vedení zvýraznit. Pět minut před koncem zápasu unikl Kurtin, brankář Dvořák jej ve vápně fauloval, a tak byl správně nařízený pokutový kop ve prospěch Nejdku.

Oba aktéři předešlého osobního souboje se postavili znovu proti sobě a skvělý gólman Dvořák penaltu Kurtina bravurně zneškodnil.

Krátce nato se pískal konec zápasu, v němž tahalo Královské Poříčí za kratší konec a Nejdek slavil své druhé turnajové vítězství v řadě za sebou.

Baník Královské Poříčí  - FK Nejdek 0:1 (0:0).

Branky:57. Tomáš Sojka.

Rozhodčí:Kardoš.Diváci:30.ŽK:2:0.

Kr. Poříčí:Dvořák -  Kalous, Rajchrt, Správka, Špak Moravec, Kričfaluši, Zoja, Provazník Raitmaier (31. Tuschinovský), Boček. Střídali: Dlouhý, Rozsíval, Kopecký. Trenéři Míra Buják a Milan Gabrle.

Nejdek:Hudec (5. Lutzbauer) -  F. Ruterle, Draxal, Myslivec, Mandous F. Neudert, Šamberger, Jílek, Kinkal Kurtin, Fassel. Střídali: Černý, Sojka, Valvoda, Soukal. Trenér Miroslav Šinovský.

Autor: Josef Mihalík