„Naše situace je těžká v tom, že jsme doma opět dostali tři branky. V reprezentační přestávce jsme dobře trénovali, ale výsledek se nedostavil,“ posteskl si jeden z dvojice sokolovských trenérů Vítězslav Hejret.

Se Znojmem se prakticky opakoval scénář z prvního domácího duelu s Táborskem. „Naše hra v prvním poločase byla dobrá, nemůžeme jí nic vytknout, ale dostali jsme znovu dvě branky a po přestávce třetí,“ krčí rameny kouč Baníku.

Sokolov posbíral v sedmi kolech druhé ligy pět bodů a tabulkou se pozvolna propadá k sestupovým pozicím. Aktuálně „horníkům“ patří 13. příčka. „Naše postavení je pro hráče před utkáním na Žižkově psychicky těžší, ale na druhou stranu jedeme ven a na hřiště silného soupeře,“ poukazuje Hejret.

Ten má o hře Baníku pod žižkovským vysílačem jasno. „Chceme tam náš výkon z posledních zápasů trochu poopravit, směrem k lepší defenzivě a proměňování šancí, tak jak tomu bylo předtím v Opavě,“ říká.

Kdo viděl domácí zápasy Sokolova, musí dát Vítězslavu Hejretovi za pravdu. „Vím, že to zní jako klišé, ale naše šance musíme proměňovat. Proti Znojmu jsme měli dvě tři vyloženě stoprocentní příležitosti, kdy jsme byli sami před brankářem, ale nedáme. Naopak soupeř se k nám dostaneme jednou nebo dvakrát a jednou nebo dvakrát z toho skóruje,“ popisuje.

Hráči Viktorie Žižkov si zatím hlavu s využíváním domácího prostředí příliš nedělají, ze tří zápasů vyhráli jen jediný, ale jde, jak už to u týmů z hlavního města bývá, o velmi silný tým. „Je tam větší fluktuace hráčů, ale je to velmi kvalitní mužstvo. Mají řadu rychlých, technických hráčů, snaží se hrát fotbal,“ přidává Vítězslav Hejret.

Hraje se v neděli v 10.15.