Klání mladých fotbalových nadějí pořádal A.S.D. BAKIA Cesenatico, Incoming Cesenatico, gesturist cesenatico spa a EURO – SPORTING International Tournamente z Holandska (organizace, která pořádá každý rok turnaje ve dvanácti zemích Evropy pro více než 8 000 mužstev z více než třiceti zemí světa).

Turnaje se zúčastnilo celkem 101 mužstev v deseti věkových kategoriích, z toho sedm patřilo chlapeckým mužstvům, tři kategorie potom ženám a dívkám. Prestižního Italy cupu se letos zúčastnilo 15 mužstev ze starého kontinentu. Vedle našich zástupců to byli fotbalisté a fotbalistky z Belgie, Francie, Itálie, Švédska, Polska, Francie, Slovenska, Německa, Dánska, Maďarska, Norska, Irska, Korsiky a Holandska. Nechyběli ani zástupci ostatních kontinentů. Po italských pažitech se tak proháněli rovněž vyslanci Indie, USA a Nigerie. Hornoslavkovská přípravka dosáhla na prestižním turnaji velmi kvalitního úspěchu, když vyhrála svou kategorii U11, ve které nastupovali hráči narození v roce 1998 a mladší.
Celá klání více než stovky mužstev se hrála na hřištích pro minikopanou, která byla užší a kratší, než je zvykem v České republice, navíc s brankami o rozměrech 2 x 4 metry.

Hráči Spartaku Horní Slavkov se s těmito nástrahami velmi dobře vyrovnali. Jediné, co jim činilo potíže, byla pro Středoevropany nezvykle velká teplota, která dosahovala až 30°C ve stínu, přičemž právě na hřištích žádný stín nebyl. Přes všechny tyto nástrahy procházel výběr Horního Slavkova turnajem podle vlastního očekávání a před posledním zápasem byl v čele tabulky své kategorie.
Nejtěžší zápas však měli mladí Slavkováci ještě před sebou. V něm nastoupili proti domácímu italskému mužstvu Centro Sportivo Santa Maria Assunta a případná porážka mohla ještě české vyslance odsunout na druhé místo tabulky. Zápas se hrál naštěstí v přijatelných 10 hodin.
K udržení prvního místa stačila Hornímu Slavkovu remíza, a tak do utkání hráči vstoupili s taktikou zajištěné obrany a rychlým přechodem do útoků. Tato taktika přinesla Spartaku úspěch v podobě úvodní branky zápasu, když jednu z četných střel na branku soupeře tečoval těsně před brankářem Jiří Prágr – 1:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas. Do druhého poločasu vstoupili čeští mladíci s podobnou taktikou a cílem pokusit se přidat další góly.

Tento záměr se nakonec podařilo uskutečnit pěknou střelou Dominika Haška, který zvýšil na 2:0. Třetí branku připojil po úniku Daniel Unger. Utkání tak bylo rozhodnuto, další změna skóre se již nekonala. Se závěrečným hvizdem rozhodčího tak mohly naplno vypuknout oslavy vítězství. „Vzhledem k tomu, že deset hráčů z tohoto mužstva loni vyhrálo Hungary Cup, můžeme konstatovat, že se jedná o velmi úspěšný hráčský ročník. Na závěr bych chtěl poděkovat jménem oddílu kopané Spartaku Horní Slavkov za podporu vedení města Horní Slavkov a všem sponzorům díky jejich štědrosti jsme se tohoto turnaji mohli zúčastnit a přispět tak k dobré prezentaci našeho města, sokolovského okresu, Karlovarského kraje a naší republiky,“ řekl závěrem spokojený sekretář oddílu Spartak Horní Slavkov Zdeněk Gruber.