Přesto se baníkovcům pod vedením nového trenéra Jiřího Dreiseitla podařilo s mladým celkem zvítězit. O jedinou branku utkání se postaral ve 33. minutě Kratochvíl, který zužitkoval únik a centr Čertíka po levé straně, a placírkou na zadní tyči poslal Baník do vedení. Pak měl Baník ještě nějaké šance, ale neproměnil.

„Do utkání jsme šli z plné zátěže ze soustředění, to znamená, že jsme se na zápas nijak speciálně nepřipravovali. Spíše jsem chtěl vidět, jaké mají hráči herní dovednosti a návyky. Den před utkáním jsme ještě měli kondiční trénink, přesto hráči zápas po fyzické stránce zvládli, což mě potěšilo,“ začal hodnocení trenér Jiří Dreiseitl.

„V první půli jsme vstřelili branku a měli ještě pár šancí, soupeř jich měl méně, i když hrála jeho silnější sestava. Po změně stran proti nám nastoupila úplně jiná jedenáctka Viktorky. Soupeře jsme tlačili, ten měl jen rychlé brejky. Měli jsme určitě kopat regulérní penaltu, ale rozhodčí ji nepískl. V závěru jsme už hru kontrolovali a určitě jsem spokojený s tím, jak zápas hráči fyzicky po náročném soustředění zvládli,“ dodal trenér Dreiseitl.

Baníkovce dnes čeká od 17.30 hodin na zadním hřišti na stadionu FK Baník Sokolov druhé přípravné utkání. Do Sokolova totiž zamíří v rámci regionálního derby mužstvo Spartaku Chodov.