„Šli jsme do utkání s tím, že chceme tři body, to nebyl samozřejmě jednoduchý úkol, protože jsme věděli, že Litvínov je kvalitní soupeř,“ říká k utkání trenér sokolovského B – týmu Jiří Dreisaitl, kterému narušilo předzápasové přípravy onemocnění Komberce.
Sokolovský kouč tak musel sáhnout při nedostatku útočníků k jinému rozestavění s jediným útočným hrotem. I když se nakonec Komberec stačil zotavit a do utkání nastoupil, zvažované rozestavění již zůstalo. „Chtěli jsme na velkém hřišti zhustit střed, získat tam převahu a využít naši kombinační hru,“ upřesňuje trenér juniorky.

S tím baníkovci nastoupili do utkání, ale proti dobře organizované obraně Litvínova se jim příliš nedařilo. „Hráči, kteří přijeli z Opavy, úplně nevstřebali tenhle herní systém. Prvních osmnáct minut bylo hodně zbrklých. Soupeř naproti tomu zavíral dobře kraje,“ hodnotil úvod duelu Jiří Dreisaitl. Přestože si Sokolovští nějaké šance vytvořili, trenér nebyl spokojen a sáhl ke klasickému rozestavění.

„Rozhodl jsem se vrátit k osvědčenému systému 4–4–2, a vytvořit tak tlak na pomalejší litvínovské stopery,“ říká Dreisaitl. Tahle taktika mu nakonec vyšla. Baník začal získávat převahu, a také vstřelil branku, jejímž autorem byl Dejmek. „Musím ho pochválit, jednu branku dal a vyrobil dvě penalty, i když rozhodčí pískl pouze jednu,“ dodává sokolovský trenér. Nařízený pokutový kop ale neproměnil Prchal. „Byl to asi klíčový moment zápasu, kdybychom ho proměnili, druhý poločas mohl vypadat úplně jinak,“ míní trenér.

Po přestávce již diváci příliš fotbalovosti v rozkouskované hře neviděli. Litvínovští zahrozili až v závěru ze standardních situací, ale naštěstí pro domácí je zahráli velmi špatně.