„Bylo to pohledné utkání, již z toho důvodů, že se hrálo nahoru – dolu. Oba týmy se snažily strhnout výhru na svou stranu. Hrál se ofenzivní fotbal,“ vrací se k prvnímu vzájemnému duelu letošní sezony trenér juniorky Jiří Dreiseitl.

Podobný zápas se dá očekávát i v nedělní odvetě. Domácí chtějí uspět a přiblížit se tak svému sousedu v tabulce na jediný bod.
„Po nepovedených výsledcích, ne výkonu, ve venkovních zápasech musíme doma opět bodovat. Tomu podřídíme všechno. Nic jiného než výhra pro nás v současné době nemá smysl,“ říká rezolutně Dreiseitl.

Diváci se tak mají znovu určitě na co těšit. Děčín se i venku prezentuje většinou ofenzivním pojetím.
„Jsou to rychlostně dobře vybavení hráči. My se na to samozřejmě celý týden připravujeme. Hodně jsme se zaměřili na rychlou práci s balonem a na centry, které soupeř hojně používá ze stran,“ přibližuje kouč juniorky Sokolova.

Otevřenější hra Děčína by tak mohla domácímu celku vyhovovat. „Když přijede tým, který nezaleze, je to samozřejmě lepší. Nemusíme obehrávat obranu přes celou šířku a všech deset bránících hráčů naskládaných před šestnáctkou,“ pokračuje Dreiseitl, zároveň však přiznává, že ofenzivní hra Děčína je pouhý přepoklad. I na jinou variantu je však připraven. „Pokud se nás budou snažit překvapit jiným stylem hry, jsme připraveni během zápasu na to reagovat a zvolit jinou,“ říká.

Důležité také bude, kdo vstřelí první branku. „Pokud se nám to podaří, může nás to psychicky uklidnit a uvolnit trochu svázané nohy,“ věří trenér Baníku. Zároveň však doufá, že jeho tým dokáže případné vedení udržet co nejdéle. „Tak aby se soupeř hned nevrátil do zápasu,“ věří.

Výhodou může být pro domácí hráče také větší hřiště, než je v Děčíně, a po nespokojenosti s výkony rozhodčích v posledních kolech také zřejmě účast trojice německých sudích na pažitu. Juniorka také nastoupí v silné sestavě, která by se měla přiblížit té z utkání s Teplicemi.
„Když zopakujeme kvalitní výkon, tak musíme uspět,“ říká Jiří Dreiseitl na závěr.