ČLSŽ, 7. kolo
FK Baník Sokolov - FC Hradec Králové 2:4
poločas 2:3

Starší žáci Baníku zaspali začátek utkání. Už ve 2. minutě přišla kolmice mezi beky a Mládek pelášil sám na brankáře Kocourka, ale naštěstí zamířil jen vedle. Minutu nato už přišel trest. Zcela volný Kraják měl dostatek prostoru i času a zamířil přesně, 0:1.

V 11. minutě se baníkovcům podařilo vyrovnat. Celou akci rozehrál Horvát, s vedle nabíhajícím Slabyhoudkem si narazil míč a ranou mezi nohama vybíhajícího brankáře srovnal na 1:1. To bylo slibné. Hra dostala nový náboj, baníkovci se pokoušeli strhnout vedení na svou stranu. Stal se ale pravý opak. V 18. minutě se k individuální akci středem hřiště odhodlal hradecký kapitán Vobejda, přihrál vpravo nabíhajícímu Košatovi a ten umístěnou ranou po zemi k tyči přivedl hosty znovu do vedení, 1:2.

Nadějnou protiakci potáhl Slabyhoudek, přes Houdka se dostal míč k Sýsovi, ale ten hradbu bránících hráčů neprostřelil.
Hradečtí se po osvobozujícím odkopu okamžitě hnali do rychlého protiútoku a Kosař křížnou střelou zprava jen těsně minul baníkovskou branku po celé její délce.

Defenziva baníkovců ale neměla svůj dobrý den. Útok hostí měl navrch, jejich akce byly hodně nebezpečné.
Ve 29. minutě přišla další útočná akce Hradce. Středem hřiště unikl Kraják, přihrál vlevo běžícímu Mládkovi a ten křížnou střelou k pravé tyči upravil na 1:3.

Baníkovci však nesložili zbraně. Zapnuli a do poločasu snížili. Sýs z půlky hřiště vysunul nastartovaného Houdka, který dvě minuty před poločasovou pauzou snížil na kontaktních 2:3.

Druhá půle začala dlouhým sólem Kosaře, Kocourek však jeho tvrdou ránu zneškodnil. Brankář Baníku pak chvíli nato vytěsnil mimo tři tyče táhlou přízemní střelu Sumara.

Zadáci Baníku nestíhali. Při další útočné akci hostí musel Kocourek vyběhnout až daleko od šestnáctky a před dotěrným útočníkem odpálil míč do zámezí.

Soupeř ze třetí příčky prvoligové tabulky byl pro baníkovce hodně obtížným protivníkem, ale Sokolováci se pokusili o zdánlivě nemožné. Kouč Váša stáhl obranu na tři zadáky, vyztužil zálohu a posílil útok. Baník zabojoval o vyrovnání a nechybělo mnoho a podařilo se mu to. Střídající Frána přiťukl míč do jasné gólové pozice Horvátovi, ten však prudkou ranou zblízka brankáře Mačiho neprostřelil.

Domácí už hráli vabank, šli do rizika, prahli po vyrovnání. Dobrou standardku zahrál Sýs. Jeho centr „do ohně“ před branku soupeře znamenal velké nebezpečí, ale hosté se ze závaru vymanili. V dramatickém závěru došlo k nejhoršímu možnému. Dvě minuty před koncem přišla blesková protiakce hostí do otevřené obrany Baníku a Východočeši své přečíslení tři na dva sice s velkým štěstím, ale přesto dokonale využili. Střela Ježka zdálky se odrazila od břevna a dobíhající Kosař odražený míč dorazil do odkryté části sokolovské branky.

Gól na 2:4 byl konečnou pečetí za rušným utkáním žákovské ligy, v němž se baníkovci pokusili vybojovat další cenné body, které jim ale nebyly souzeny. Vyspělý soupeř měl své kvality a ty je nutno uznat. Baníkovce o lepší výsledek připravily vlastní defenzivní chyby.
Přímý kop Sýse k tyči, který brankář chytil, ani poslední pokus Horváta v závěrečné minutě už konečný výsledek 2:4 nepozměnily. O další ligové body zabojují sokolovští žáci v neděli v Příbrami.

Branky: 11. Horvát, 33. Houdek – 3. Kraják, 18. a 68. Kosař
Sokolov: Kocourek – Šváb, Karlík, Veselovský (36. Frána), Bauer – Slabyhoudek (45. Chládek), Horvát, Kravár (32. Legr), Sýs – Lukáč (36 Haselbauer), Houdek. Připraveni Jirák a Strnad. Trenér Luboš Váša, asistent Jiří Duben.
Rozhodčí: Martin Štěrba – Balhar, Francúz.