Na domácí umělku si pozvali nováčka čtvrté nejvyšší německé soutěže VfB Auerbach v sestavě s odchovancem sokolovského Baníku Martinem Bočkem a exmosteckým Jiřím Jedinákem.

Domácí trenér Aleš Jindra dal znovu příležitost hráčům na zkoušku, Hoškovi, Schutovi a Došlému, na hřiště se podívalo i trio dorostenců Kravar, Tůma, Veselovský a prostor dostal i Jankovský s Ivaskem. Mezi tři tyče Baníku se postavil Krbeček, ze zkušených hráčů tentokrát vyztužili sokolovský celek Dřížďal, Hruška, Hofmann, Kobylík a stejně jako v duelu s Karlovými Vary záložník Jakub Dvořák.

Naopak v sestavě „horníků“ již chyběl obránce Marko Cingel ze Slovanu Bratislava, kterého testy byly ukončeny a vrátil se na Slovensko.

„Byl to další ze série zápasů, které jsme chtěli využít k testování hráčů,“ říká trenér Baníku Aleš Jindra. V tom utkání splnilo svůj účel. „Udělal jsem si o nich úsudek,“ dodal Jindra.

Horší to však bylo s výsledkem, byť přípravného duelu. Jedinou branku utkání vstřelil v 85. minutě hostující Schuch a zabezpečil tak německému týmu jednobrankovou výhru. „Výsledek má svoji váhu a nepovedl se nám,“ konstatoval zklamaně Jindra.

Ten odmítá pasování Auerbachu na outsidera „až“ ze čtvrté německé ligy. „Naše a německá čtvrtá nejvyšší soutěž se nedají absolutně porovnávat, je to omyl, ve kterém žijí někteří lidé, kteří se v tom přímo nepohybují a nedokáží přesně odhadnout kvalitu soupeře.“

Podobné konfrontační zápasy s kluby z Německa však Aleš Jindra vítá. „Jsem rád, že je hrajeme, soupeř byl hodně dobrý,“ uznal.

Ve vyrovnaném utkání se projevila podzimní slabina Baníku. „V ofenzivě jsme se neprosadili, přestože jsme si vytvořili šance. Ve hře dopředu nám ale chybí kvalita. Proto takovéhle zápasy hrajeme, abychom takové hráče našli a angažovali je,“ poukazuje sokolovský kouč.

V koncovce byli nakonec úspěšnější hosté. „My jsme své příležitosti neproměnili, dvě tři jsme nechali soupeři a ten jednu zužitkoval. Proto jsme prohráli,“ uzavřel ohlédnutí za zápasem trenér Baníku Aleš Jindra.

FK Baník Sokolov  - VfB Auerbach 0:1 (0:0).

Branky:Schuch.

Sokolov:Krbeček Dřížďal, Tůma (75. Veselovský), Hruška, Jankovský Schut, Hofmann (46. Ivasko) Došlý, Kobylík (70. Kravar), Dvořák II. Hošek (46. Šamánek). Trenér: Aleš Jindra.

Auerbach:Dölz Hampf (60. Sibrins), Paul, Otte (46. Rau), Sonntag (70. Paradies) Kötzsch (60. Herold), Jedinak (46. Blankenburg) Hoereth (46. Dressel), Wemme, Paradies (46. Schuch) Bocek (70. Eckstein). Trenér: Andreas Richter.

Diváci: 55.