V sobotním přípravném utkání na stadionu ve Františkových Lázních porazil druholigový Baník Sokolov divizní Mariánské Lázně 7:0.

Sokolovský celek tak v lázeňském městě zakončil týdenní soustředění. „Proběhlo bez problémů, ve Františkových Lázních jsme našli vynikající podmínky, pochvalu zaslouží jak správci hřiště, tak hotel Bohemia, kde jsme byli ubytováni," vzkazuje kouč „horníků" Jiří Dreiseitl.

Stejně jako v předešlém remízovém utkání s Tachovem, tak v tom s Mariánskými Lázněmi, bylo ke spokojenosti daleko, přesto duel splnil účel. „Nebylo to z naší strany ideální, co se týče pohybu, na hráčích bylo vidět, že jsou trochu unavení. Zápas ale měl svůj smysl, hráči, kteří se potřebovali trefit, se trefili a dodalo nám to sebevědomí do další části přípravy," poukázal Jiří Dreiseitl.

Ten bude nadále zkoušet nové hráče, ti kvůli zraněním zatím nedostali potřebný prostor. „Testování bude pokračovat," potvrzuje kouč Baníku.

Sokolov od pondělí znovu trénuje v domácím prostředí. „V tomto týdnu nás čeká již prakticky klasický trénink. Tak jak jsem již deklaroval, nechceme tréninkové dávky navyšovat jen v přípravě, ale naopak je držet na relativně vysokém standardu po celou sezonu. Tak, aby si hráči na velkou zátěž zvykli," přibližuje Dreiseitl.Fotbalová příprava ve Františkových Lázních: Baník Sokolov - Viktoria Mariánské Lázně 7:0Zdroj: Zdeněk Plachý

V pátek potom Baník čeká generálka na start sezony, v Chomutově se postaví proti prvoligovým Teplicím. „Hráči si po návratu domů ze soustředění odpočinou, hlavně psychicky. Doufám, že tak budou opět trochu živější," věří sokolovský trenér.

Ve Františkových Lázních se na lavičce Mariánských Lázní objevil trochu překvapivě jako hlavní kouč Stanislav Purkart. „Se zástupci Viktorie jsme jednali už dříve, byl jsem se na mužstvo podívat už na konci loňské sezony, teď jsem ho převzal," popisuje Purkart cestu do Mariánek.

V utkání se Sokolovem vedl své nové svěřence poprvé. „Nezklamali mě. První poločas, který jsme prohráli 2:0, se mi zdál dobrý. Měli jsme tam také dvě šance, dobře jsme bránili. Potom už nám samozřejmě začaly docházet síly, začali jsme teprve trénovat a kluci nejsou na takové tempo zvyklí. V závěru jsme dostali zbytečně moc gólů, s výsledkem tak spokojen nejsem, ale s hrou a zaujetím hráčů ano," hodnotil duel Purkart.

Toho teď čeká hodně práce. „Je to pro mě výzva, musíme dát mužstvo dohromady a stabilizovat se v divizi," předesílá.