„Zápas jsme začali přesně tak, jak jsme si řekli,“ mohl si pochvalovat sokolovský kouč Vítězslav Hejret. Jeho svěřenci byli aktivnější, v 11. minutě šel dokonce Liener sám na branku. Ale nedal. Vychytal ho Porcal. A fotbalový bůh se zřejmě urazil.

V 15. minutě Baník inkasoval poprvé, v 17. minutě šel ven po červené kartě Mejdr a ve 24. minutě posunul Varnsdorf skóre na 0:2. „Dostali jsme stejný gól jako v Hradci, ze standardní situace, potom přišel chaos, červená karta, ztráta míče a druhý gól,“ líčí Vítězslav Hejret.

Od 30. minuty se zápas přeci jen zklidnil. „Soupeř začal hrát pasivněji, to jsme využili k nějakému srovnání se, podržení míče, dostali jsme se k pocitu, že i v deseti můžeme pokračovat v utkání,“ přibližuje trenér Baníku.

Po přestávce si domácí chtěli počkat na nějakou šanci a tu proměnit. Po odraženém míči, nebo standardce. „Předpoklad u toho byl, že se nedopustíme chyby,“ poukázal Vítězslav Hejret.

Jenže ta znovu přišla 0:3. A Sokolov byl zralý na ručník. „V tu chvíli to pro nás bylo hodně těžké,“ přiznal lodivod horníků.

V 84. minutě ale skóroval Glaser a po přežitých dvou brejcích Varnsdorfu snížil v 88. minutě na rozdíl jediné branky Mišůn. „V závěru jsme utkání zachránili od drastického výsledku, mohli jsme i vyrovnat, ale konečné skóre nakonec odpovídá průběhu,“ uznal Hejret.

Karlovy Vary - Chomutov.
Začíná play-out. Na úvod těžká bitva s chomutovskými Piráty