Defenzivní záložník Petr Pleva měl totiž baníkovcům pomoci při postupu mezi dorosteneckou smetánku, do České ligy. Nakonec se však do ligové soutěže probojovala Dukla Praha a Baníku tak zbylá stříbrná příčka, i přesto mohli v Sokolově oslavovat. Důvod? V divizní soutěži dorostu totiž baníkovci dosáhli historicky nejlepšího umístění. Nejen o tom jsme si povídali exkluzivně s hráčem Baníku Sokolov Petrem Plevou.
V kolika letech jste začal s fotbalem, kdo vás k tomuto sportu přivedl?
S fotbalem jsem začal v šesti letech na Růžovém Vrchu, kde má fotbalový stánek karlovarská Lokomotiva, tam mě přivedl můj táta.
Zkoušel jste i jiné sporty?
Fotbal u mne vyhrál na plné čáře. Sice jsem chodil hrát za barák všechny možné sporty, ale fotbal byl prostě sport číslo jedna.
Kolika kluby jste prošel než jste zakotvil v Sokolově?
Jak už jsem se zmínil, tak jsem začal hrát na Lokotomotivě, odkud si mne přetáhl do mladších žáků do Staré Role trenér Krmášek, kde jsem nastupoval se staršími ročníky. Poté jsme přestoupil do karlovarských Buldoků, kde jsem postupně dokráčel až do staršího dorostu. Před touto sezonou jsem nastoupil do přípravy ve Viktorce Plzeň kde jsem ale neuspěl a stěhoval se fotbalově do Baníku Sokolov.
V Plzni jste tedy neuspěl, proč jste se rozhodl pro angažmá v Baníku Sokolov?
S trenérem i šéftrenérem Baníku Sokolov jsem se už sešel v průběhu minulé sezony a předbězně jsme se domluvili, že nastoupím v létě do přípravy v Sokolově. Poté jsem ale dostal možnost zkusit štěstí v Plzni, byla to vyšší soutěž tak jsem to zkusil, ale bohužel se neprosadil do užšího kádru. Po skončení v Plzni jsem hned kontaktoval s lidmi z Baníku a domluvili jsme se, že hned druhý den nastoupím do prvního tréninku s klukama na Baníku.
Máte na svém kontě nějaké fotbalové úspěchy?
Na nějaký větší úspěch stále čekám, protože jsem vlastně nezažil žádný postup. Nejvíce čeho jsem tak dosáhl je v minulém roce třetí místo v divizi staršího dorostu v dresu karlovarských Buldoků, a také letošní stříbrná příčka taktéž v divize pro změnu v dresu Baníku Sokolov.
Máte nějaký vzor či fotbalový idol?Vzor? Fotbal hraje moc skvělých hráčů, takže je těžké si vybrat jednoho, ale moc se mi líbí hra Barcelony takže jejich založníků by se určitě dalo vybrat.
V právě skončené sezoně vám v divizi staršího dorostu protekl postup do ligy mezi prstami. Jak jste to viděl vy?
Začátek soutěže nám vyšel parádně. Jedna výhra střídala druhou, ale poté jsme polevili a přišla první prohra na Libuši. Ta nás vrátila zpátky na zem a začali jsme zase makat a vyhrávat. Nezvládli jsme však konec podzimní části. Domácí vysoká porážka od Dukly byla asi zlomová. Nezvládli jsme ani poslední duel v Blšanech kde jsme pouze remizovali. Na jaře jsme nevyhráli první dva sporné zápasy venku a bodový rozdíl už byl tak velký že si ho Dukla pohlídala a postoupila. V Sokolově se mi tuto sezonu celkem dařilo, aly my měli cíl postoupit, což se nám nepovedlo, takže spokojenost je jen napůl.
Jaké máte další fotbalové plány?
V létě bych se chtěl prosadit do kádru juniorky Sokolova, a stabilně nastupovat v základní jedenáctce abych se mohl pořád fotbalově zlepšovat. No, a někdy kdyby se dařilo tak bych chtěl nakouknout do druholigového A týmu, jelikož já chci ve fotbale něčeho dosáhnout a dotáhnout to co nejdál.