„Rozhodla naše trpělivost a kolektivní výkon, kdy jsme šli odhodlaně za vítězstvím,“ viděl bezprostředně po utkání hlavní důvody úspěchu svého týmu trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart.

Navíc Sokolovští podruhé po sobě neinkasovali branku. „To nám vyneslo šest bodů. Nebylo jednoduché vyhrát oba domácí zápasy, nám se to ale podařilo a za to patří hráčům velký dík,“ pěl po utkání chválu na své svěřence trenér Baníku Sokolov.

Před zápasem se očekávalo, že mužstvo Třince bude daleko těžším soupeřem než Vítkovice. „My jsme věděli, že nás čeká těžké utkání. Třinec má silné mužstvo, s kvalitní defenzivou, s kvalitními hráči a také velmi dobrým přechodem do útoku. Na to jsme se také celý týden připravovali. Stejně tak na standardní situace, protože Třinec tam má vysoké hráče a umí je využít,“ pokračoval Purkart.

Síla soupeře se také projevila. První poločas skončil bezbrankovou remízou stejně jako s Vítkovicemi, ale soupeř tentokrát kromě kvalitní obranné hry předvedl i nebezpečnou ofenzivu.

„My jsme sem přijeli hrát spíše otevřený fotbal, nechtěli jsme zalézt jako Vítkovice. Chtěli jsme domácí potrápit. Myslím, že v prvním poločase se nám to podařilo, měli jsme tam i nějaké střely z dálky, abychom ale nějak ohrozili výrazněji branku domácích, tak to se nám nepodařilo,“ konstatoval po utkání třinecký trenér Jiří Neček.

S hrou v první půli nebyl naopak příliš spokojen domácí kouč Purkart. O přestávce tak svým hráčům kladl na srdce další pokyny. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme zlepšit pohyb a využívat také více křídelních prostorů, že musíme zabojovat a pokusit se vstřelit branku,“ říká Purkart.

To se Baníku stejně jako týden předtím podařilo, tentokrát o pět minut dříve, v 65. minutě utkání. „Uprostřed hřiště jsme vybojovali míč. Dostal ho David Vaněček, Oleg Duchnič a Bohouš Nádeníček dokázali stáhnout stopery, tím se tam udělala díra. Já jsem si tam naběhl a David mi to skvěle nahrál. Pak už jsem to s pomocí teče obránce dostal do branky,“ popisoval úvodní branku zápasu šťastný střelec David Čada.

Kýžená branka domácí borce řádně nažhavila. „Branka nás samozřejmě ještě více nastartovala a myslím, že i hra potom již vypadala dobře,“ zamýšlí se nad závěrem utkání sokolovský trenér.
Naopak to byli hosté, kdo museli v závěru napnout své síly k vyrovnání. „My jsme museli po inkasované brance hru ještě více otevřít,“ říká třinecký trenér.

To však byla voda na mlýn sokolovského mužstva. V 74. minutě pečetil po rozehraném rohovém kopu a následném centru Čupra svým hlavičkovým zásahem Kura stav utkání na konečných 2:0.
„Na co jsme se chystali, využít standardku, to se podařilo domácím a bylo prakticky po zápase,“ říká zklamaně na závěr trenér Neček.

Druhá branka v třinecké síti Sokolovské zcela uklidnila a ve zbytku utkání si tak mohli vychutnávat třetí výhru na domácím hřišti. Fotbalisté Baníku drží po čtyřech kolech soutěže stále neporazitelnost a v tabulce druhé ligy jim patří druhé místo za prozatím suverénním Ústím nad Labem.

V sobotu čeká hráče Baníku Sokolov další těžké utkání, tentokrát na hřišti soupeře. Od 16 hodin se představí v Opavě proti místnímu Slezskému FC.