Ale ani na hřišti exligového SFC baníkovci neokusili hořkost porážky. Branku sokolovští fotbalisté sice nevstřelili, ale nakonec ani neinkasovali. Do tabulky si tak připsali další, v pořadí již jedenáctý bod.

Baník zahájil utkání sebevědomě. „Začali jsme náporem, dvacet minut jsme měli hru pod kontrolou. Vytvořili jsme si i územní převahu, ale do nějaké finální fáze jsme se nedostávali,“ říká k úvodu zápasu trenér prvního mužstva Baníku Stanislav Purkart. Útoky jeho svěřenců končily většinou před vápnem, chyběla finální přihrávka. „Bylo to trochu zapříčiněno i těžkým kluzkým terénem,“ přemítá sokolovský lodivod.

Po počátečním tlaku hostí přidali na obrátkách i domácí. Sokolovští začali hrát trošku pasivněji, již se tolik natlačili do ofenzivy. „Poskytli jsme soupeři několik standardních situací a tím jsme se dostali pod tlak, i když na druhou stranu jsme tyto situace velmi dobře odbránili,“ říká ke kritickým chvílím sobotního zápasu trenér Purkart.

Přes tlak Opavy mohli jít baníkovci hned dvakrát do vedení. Nejprve nezakončili ideálně svůj brejk Nádeníček s Duchničem, poté znovu Duchnič svou hlavičkou minul branku domácích.

Do druhého poločasu vstoupili hosté znovu aktivně. Hra byla vyrovnaná, hrálo se většinou ve středu pole. Poté však přišla dvě vyloučení. Nejprve se odporoučel pod sprchy sokolovský Pilař, krátce po něm i domácí Mezlík. Na hřiště se vkradlo více nervozity, hra se začala kouskovat.

„Po dvou vyloučeních jsme se víc soustředili na to nedostat gól, i když zase jsme tam měli dva brejky, které jsme nedotáhli,“ připustil kouč Baníku. Ani domácí si však již vážnější šance nevytvořili. „Myslím, že ta remíza je oboustranně zasloužená a spravedlivá. S bodem ze hřiště Opavy jsem určitě spokojen,“ říká závěrem sokolovský trenér Stanislav Purkart