Druhý v sestupových vodách řádně namočený tým z našeho okresu Baník Union Nové Sedlo bude pokračovat v záchranářských pracích o tomto víkendu. Novosedelští mohli učinit řádný krok k záchraně již minulý víkend v Jáchymově, ale veledůležité utkání nezvládli (0:4). „Naši kluci hráli v prvním poločase kombinačně dobře a vytvořili si i dvě dobré příležitosti ke skórování, ale bohužel udeřilo na opačné straně. Z přímého kopu to domácí trefili z dálky parádně, a prohrávali jsme 0:1. Ve druhé půli jsme chtěli začít trpělivě a čekat na svoji šanci. Místo toho jsme však v rychlém sledu třikrát inkasovali, a bylo rozhodnuto. Pak jsme sice měli pár šancí, ale opět jsme je nedotáhli do úspěšné koncovky,“ řekl k utkání trenér Baníku Stanislav Suchý.

Jáchymov tímto vítězstvím poskočil o jeden bod před Nové Sedlo na prozatím nesestupovou pozici. Přes vysokou porážku v Jáchymově si fotbalisté Nového Sedla přivezli jedno pozitivum. Domácím nedovolili alespoň vstřelit pátou branku, a tak si zachovali lepší bilanci ze vzájemných zápasů, která v závěru soutěže může hrát svou roli.

Ve středu si fotbalisté Baníku Union odskočili do Habartova k sehrání finále krajského poháru se Sokolem Citice, ve kterém podlehli účastníku I. A třídy 0:2. Teď je čekají poslední dvě kola krajského přeboru.

Na Jáchymov sice ztrácejí jeden bod, ale přece jen mají v závěru soutěže přijatelnější los. Doma přivítají silný tým Staré Role, v posledním utkání pak odcestují k sousedskému derby do výsledkově tápajícího Královského Poříčí. Naproti tomu Jáchymov čekají dva zápasy proti prvním dvěma mužstvům přeboru. Pokud se nic zvláštního nestane, Jáchymovští by neměli bodovat o tomto víkendu na půdě sokolovské juniorky, byť ta opět vyzkouší nadějné dorostence. V posledním kole potom přivítají „horalé“ na svém trávníku druhý celek tabulky Viktorii Mariánské Lázně.

Fotbalisty Nového Sedla tak čeká těžký závěr soutěže, diváky potom zajímavá podívaná s dramatickým rozuzlením. Zbývá pouze věřit, že i v existenčních zápasech rozhodne fotbalovost a ne zákulisní machinace.

Kdo sestoupí…

Prvním sestupujícím je SK Dolní Rychnov. O dalším sestupu se rozhodne v závislosti na záchraně Spartaku Chodov v divizní soutěži. Pokud se Chodovští v divizi udrží, tým na 14.místě čeká baráž o udržení. Pokud Spartak sestoupí, automaticky sestoupí i mužstvo na 14. místě, celek na 13. místě potom čeká baráž o udržení v krajském přeboru.