A aby ne. Hráči Holic totiž baníkovce řádně zaskočili, když šli v 7. minutě do vedení po brance Lukáška.
„Od úvodních minut jsme si vytvořili převahu, dobře kombinovali a byli v pohybu. Soupeř však vstřelil úvodní branku po naší nedůslednosti,“ zlobil se Purkart.

Poté se utkání změnilo v dobývání holické svatyně. Hráči HFK totiž po vstřelené brance zabednili svou šestnáctku. Sokolov však nesložil zbraně. Jejich snaha byla oceněna před koncem první půle vyrovnávací brankou, kterou si na své konto připsal Duchnič. „Soupeř po vstřelené brance zalezl, a my hráli do plných. I přesto jsme domácí přehrávali kombinační hrou, z čehož vyplynula vyrovnávací branka,“ podotkl k průběhu duelu sokolovský kouč.

Po změně stran to byli právě baníkovci, kteří zásluhou Jirouše strhli misky vah na stranu Sokolova. Ale domácí nepřestali i po inkasované brance fotbalově kousat. Hra se přelévala nahoru dolů a k vidění byly i šance.
Tu největší si připsal na své konto sokolovský šutér Jirouš, ale jeho hlavičku zastavila až konstrukce branky Olomouce.
„Kdyby Jirouš přidal třetí gól, určitě bychom vyhráli,“ zamyslel se Purkart. Ale vše bylo jinak. Domácí vrhli všechny své síly do útoku, a to se jim vyplatilo, když ukazatel skóre vyrovnal v 63. minutě Galajda.

„Po našem druhém gólu si soupeř vytvořil mírnou převahu, kterou později zužitkoval. Zbytek utkání se pak hrál vabank,“ dodal Purkart. Sokolov si tak připsal na své konto důležitý bod. „My bod bereme, pro nás je dobrý. Navíc je plusový ze hřiště soupeře,“ uzavřel Stanislav Purkart.