Derniéra. Ta čeká fotbalisty druholigového Baníku Sokolov již tuto sobotu. Důvod? V závěrečném kole druhé fotbalové ligy totiž změří své síly na domácí půdě s týmem Mostu. Sokolovu se v posledních odehraných kolech druhé ligy velmi dařilo. Podaří se mu navázat na dobré výkony i v závěrečném kole? „Hráče se snažíme udržet v koncentraci. I když víme, že v závěrečném kole padá hodně branek a někdy končí utkání divokým výsledkem,“ dobře ví sokolovský trenér Stanislav Purkart, který společně s Vítězslavem Hejretem povede naposledy v této sezoně druholigový výběr Baníku.

Na podzim Sokolov zvítězil na půdě Mostu 2:0 a z výhry by se rád radoval i na svém stadionu. „Především se chceme rozloučit s našimi věrnými fanoušky vítězstvím. Tím bychom jim chtěli poděkovat za jejich podporu v této sezoně,“ vysvětloval Purkart. Jenže úlohu nebudou mít Sokolováci nijak jednoduchou. Most je totiž v aktuální tabulce na desáté příčce se ztrátou tří bodů právě na osmý Sokolov. V případě výhry by se mohl Most bodově na hráče z města uhelných dolů dotáhnout.

„Most hraje velmi dobře kombinačně. V týmu má také kvalitní individuality. Například útočníka Oboyu či Andrei da Silvu Camarga. Dobře hraje taktéž záložník Schut. Jenže soupeř propadá v obranných standardkách,“ všiml si Purkart. Most totiž v posledním odehraném utkání neudržel proti Čáslavi dvoubrankové vedení, když nakonec prohrál 2:3. „Most je hodně nevyzpytatelné mužstvo,“ varuje Purkart. Sokolov však prokázal v posledních dvou domácích duelech svou sílu. Důvod? Na své konto si připsal šest bodů se skóre 7:1.

„Hrajeme uvolněně, což potvrdily jak duely s Opavou, Jihlavou, tak i v Olomouci. Hráči nastupují bez stresu, a navíc nabrali fotbalové sebevědomí, což se promítlo do posledních zápasů velmi pozitivně,“ upozorňuje sokolovský kouč.
V sobotním duelu s Mostem bude trenérům Baníku chybět pouze Knakal. Jinak by měl být tým kompletní. Navíc mezi tři tyče se poprvé od svého zranění postaví premiérově v jarní části druhé ligy i brankář Jiří Bertelman.

„Chybět bude Knakal, který se podrobil menšímu chirurgickému zákroku. Do branky se postaví Bertelman. Chceme vidět, jak na tom je, jestli s ním můžeme počítat do příští sezony jako s jedničkou, nebo jestli potřebuje více času na rozehrání,“ odtajnil Purkart. Cíl mají tedy v Sokolově jasně daný. Jaký? „Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na závěrečné utkání druhé ligy. Chceme vyhrát a rozloučit se tak s nimi za jejich podporu, bez které by to nešlo. V důležitých momentech nám svými hlasivkami a podporou hodně pomáhali,“ podotkl Stanislav Purkart.
Sobotní utkání začíná netradičně na sokolovském stadionu od 15.00 hodin. Vstup na utkání mají zdarma obyvatelé Krajkové a také fanoušci, jejichž příjmení začíná na písmeno S.