Spartakovci měli navíc před utkáním v Boru na svých kopačkách záchranářský mečbol, jelikož jejich největší konkurent v boji o záchranu, fotbalovými celebritami nabité Blšany, doma padly s Čelákovicemi. Nevyužili ho. Ba naopak. Opět více zdramatizovali závěr divizní soutěže. I přesto má Chodov na prozatím sestupující Blšany pět bodů náskok. Proč? Blšanům budou po skončení soutěže odečteny tři body.

Uplynulý víkend se do historie chodovského fotbalu zapsal černým písmem. Důvod? Nejenže při výjezdu na utkání autobus s fotbalisty Spartaku zabloudil, ale na poslední chvíli se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy, a to Čižnára, Kubeše a brankáře Dutze. „My vlastně střídáme dobrý víkend se špatným. Teď byl asi na řadě ten špatný. Což je pro nás asi dobře, jelikož v sobotu hostíme doma v klíčovém duelu Blšany, a to by měl být na pořadu víkend dobrý,“ vysvětloval trenér Spartaku Chodov Jiří Vican.

Nový Bor – Chodov 2:0

V prvním poločase byl k vidění na obou stranách rozháraný výkon. I když si obě mužstva vytvořila dvě brankové příležitosti, nakonec v prvním dějství branky nepadaly. „Z naší strany to byl křečovitý výkon. V podvědomí jsme měli výsledek z Blšan, a tak jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát,“ litoval ztracených bodů chodovský lodivod Jiří Vican. A měl proč. Ve druhém poločase se často dostávali chodovští hráči na dostřel novoborské svatyně, ale v koncovce jim chyběl větší klid. Své by o tom mohli povídat například Šellong či Vachník, když své sólové úniky nedotáhli do úspěšného konce.

„Soupeře jsme ve druhém poločase zatlačili, ale převahu jsme nedokázali využít. Naše střely byly hodně ukvapené,“ dobře ví Vican. I když Chodov v utkání dlouho tvrdil fotbalovou muziku, nakonec šli do vedení domácí, když v 65. minutě využili rychlý protiútok. „Poté jsme hru otevřeli, hráli jsme vabank a Nový Bor nám v závěru duelu vstřelil druhou, rozhodující branku,“ vysvětloval Vican.
Spartak Chodov: Pelech – Mašek, Macák, Hányš, Vondráček – Šellong (59. Vachník), Svůra, Kaňok, Gvizd – Správka, Zucker.