Své střelecké předpoklady potvrdil i v uplynulé seozně, když ve žlutozeleném dresu nasázel soupeřům úctyhodných jedenadvacet branek, a tím se tak stal nejlepším kanonýrem mladšího dorostu Baníku Sokolov. Druhý nejlepší střelec v tabulce Filip Škarda na Matějíčka ztrácel osm branek. Nejen o tom jsme si povídali exkluzivně právě s nejlepším kanonýrem mladšího dorostu Baníku Sokolov, vítězem divizní skupiny B.

Jak vzpomínáte na své fotbalové začátky?
Velmi rád. S fotbalem jsem začínal ve čtyřech letech, a můžu řící, že již v tuto dobu mě hodně bavil, navíc mě v něm hodně podporoval táta.

Proč zvítězil nad všemi sporty právě fotbal?
Jak už jsem řekl, hodně mě bavil, a tak jsem u něj zůstal. Tím však nechci říci, že by mne jiné sporty nezajímaly. Ba naopak, rád si zahraji hokej, tenis či volejbal, ale nikdy mne jiný sport neoslovil jako fotbal.

Jakými kluby jste prošel, než jste se usadil v současném působišti v Sokolově?
Své fotbalové krůčky jsem načal ve Staré Roli, odkud jsem pak zamířil do karlovarských Buldoků. Tam jsem pobyl dva roky a šel pokoušet fotbalovou štěstěnu do ligových Teplic. Tam jsem však vydržel jen krátce, a nakonec odešel do Sokolova, za což jsem velmi rád.

Jak jste se vlastně ocitl v sokolovském klubu?
Baník Sokolov se mi poprvé ozval asi před dvěma lety, a za sebe mohu říci, že jsem byl moc rád, ale já v té době podepsal již v Teplicích. Sokolov mi však vyšel vstříc, když mi nabídl, že pokud by se něco stalo, nebo si to rozmyslel, tak mám u nich dveře otevřené. Když jsem pak odcházel z Teplic, rád jsem jejich nabídky využil.

I když se staršímu dorostu nesplnil postupový sen do ligové soutěže, mladší dorost svou divizní soutěž vyhrál. Jak jste to viděl vy?
Škoda, že se staršímu dorostu nepodařilo postoupit. Mohli jsme slavit rovnou dvakrát. Já jsem ale rád, že jsem mohl v dresu Baníku divizní soutěž mladšího dorostu vyhrát, hodně to pro mne znamená.
Jaká máte fotbalové plány do budoucna?
Mým přáním a snem je dostat se do druholigového A týmu Baníku Sokolov, a pokud by se mi dařilo, chtěl bych se podívat i do zahraničí.

Máte nějaký fotbalový vzor?
Přímo vzor nemám, ale líbí se mi hra Cristiana Ronalda.

O víkendu jste ukončili úspěšně divizní soutěž, kterou jste vyhráli. Takže pro vás byla sezona určitě úspěšná?
Byla to moje nejpovedenější sezona za Baník vůbec. Za to bych chtěl klukům hodně poděkovat, protože jsme byli super parta, a nerad bych opomenul i našeho skvělého trenéra Milana Pariho, který nás k tomuto úspěchu v divizní soutěži mladšího dorostu dovedl.

Do Sokolova jste přišel s nálepkou kanonýra. To jste potvrdil i během soutěže…
Já jsem za to rád, myslím si, že svou roli jsem asi splnil, ale určitě ne na sto procent, mám jestě velký rezervy.