„Úplně zbytečně jsme zůstali zalezlí ve velkém vápně, odražený balon se tak dostal k úplně volnému hráči a ten to prostřelil,“ viděl příčiny inkasované branky hned v úvodu utkání trenér domácích fotbalistů Stanislav Purkart.

Ruce si po vstřelené brance mohl naopak mnout mostecký gólman Paleček, který chvíli předtím přiznal svou teč při střele Vaněčka, a jeho fair play jednání tak vystavilo hostující tým nebezpečnému rohu domácích. „Hrát fér se vyplatí,“ přisoudil i sobě částečný podíl na vedení Mostu. Jeho slova dlouho platila.

Domácí baníkovci byli rychlou brankou řádně zaskočeni. „Nepochopitelně to s námi zamávalo, znervózněli jsme a dvacet minut jsme hráli vysloveně špatně,“ kroutil hlavou trenér Purkart.

Poté jeho tým začal znovu získávat půdu pod nohama a hlavně v závěru první půle si vytvořil několik příležitostí, z nichž se však branka neurodila. „Chyběl tam zřejmě větší důraz v zakončení,“ přemítal trenér domácích.

Druhý poločas již vyšel jeho svěřencům lépe. „Řekli jsme si, že to chceme vůlí zvrátit, že ten zápas chceme otočit. Šli jsme za tím vstřelit gól, ale soupeř dobře bránil, těžko jsme se tam prosazovali. Šance, které jsme si vypracovali, pochytal brankář Paleček, nebo jsme jejich zakončení řešili špatně,“ pokračoval Purkart.

Nakonec se domácí příznivci znovu dočkali, tentokrát v 69. minutě. Míč poslal z přímého kopu do vápna Čupr, tam ho lehkou tečí hlavou usměrnil do mostecké branky Oleg Duchnič.
„Tohle utkání jsme měli vyhrát. Neříkám, že jsem rád za bod, ale stejně tak jsme ho mohli i prohrát,“ konstatoval po utkání trenér sokolovských fotbalistů.

Jak hodnotil utkání trenér hostujícího mužstva Jorge Aňon? „S výsledkem jsem spokojen. Hráči plnili to, co jsme si řekli. První poločas byl vyrovnaný, my jsme měli to štěstí, že jsme vstřelili branku. Ve druhé půli se soupeř dostal do tlaku, my jsme jen bránili a čekali na svou příležitost.“ Uruguayský trenér nezapomněl závěrem vyseknout také poklonu na adresu domácího týmu. „Sokolov má opravdu dobrý tým se spoustou hráčů, kteří mají dobré individuální schopnosti,“ řekl.