„Od začátku jsme věděli, že to nebude lehké utkání, Hradec je silné mužstvo, které hned od začátku bylo pasované na postup do první ligy. My jsme do zápasu šli s tím, udržet na sto procent čisté konto,“ říká k předzápasovým cílům útočník sokolovského mužstva Robin Dejmek.

Hrát vzadu s nulou se také Baníku dlouho dařilo. Navíc se povedlo domácím otevřít skóre utkání. Právě Dejmek v 56. minutě poslal míč poprvé, ale také naposled do hradecké sítě.

„Bylo to ze standardní situace, kterou kopal myslím Čupr. Byl to dobrý balon na přední tyč, který podběhl hradecký stoper, pro mě už potom bylo lehké špičkou usměrnit míč do protipohybu gólmana,“ popisuje sám úspěšný střelec svůj gólový zásah. Po brance však přišel na domácí hráče neočekávaný útlum.

„Možná jsme po tom gólu trochu polevili a přestali hrát ten fotbal, co jsme hráli do té doby. Nebyli jsme tak aktivní a to se nám bohužel vymstilo,“ říká zklamaně Dejmek.

Pasivní hra také nakonec přinesla dvě chyby, po kterých „votroci“ otočili vývoj zápasu.

„Jedna věc je, že jsme trochu polevili v aktivitě a dovolili soupeři začít trochu hrát. Druhá, že se těm gólům dalo asi zabránit,“ přemítá nad nepovedenou osmiminutovkou sobotního zápasu sokolovský útočník. „Kdybychom neinkasovali, mohli jsme se zase vzpamatovat a začít znovu hrát,“ míní Dejmek.

Ve zbytku utkání se již baníkovci nedokázali proti obraně soupeře prosadit. „Hradec má dobrou defenzivu, a jakmile vstřelili druhý gól, tak zalezli na svou půlku, a to je pak ve druhé lize těžké se prosadit proti jakémukoliv mančaftu, zvláště proti tak těžkému, jakým je Hradec Králové,“ říká závěrem Robin Dejmek. Jeho předešlá slova potvrzuje i trenér Stanislav Purkart. „Utkání jsme si prohráli sami,“ říká stroze.