A navíc zůstávají spolu s vedoucím týmem tabulky z Ústí nad Labem jedním ze dvou dosud neporažených týmů soutěže.

Dnes od 17 hodin čeká baníkovce další duel. Tentokrát zamíří na půdu jedenáctinásobného mistra Československa, celku Dukly Praha. Jednomu z nejslavnějších klubů naší historie patří v tabulce druhé nejvyšší fotbalové soutěže v zemi prozatím šesté místo. Pražané však předvádějí povedené výkony hlavně v posledních kolech. Na Julisce vyprovodili nováčka z Vlašimi pětigólovým přídělem, o uplynulém víkendu potom získali cenné vítězství na exligovém Žižkově.

Trenér Günther Bittengel spoléhá na zkušené hráče s ligovými zkušenostmi Gedeona, Kolomazníka, Kulvajta, doplněné o mladé talentované hráče. Po třech utkáních bez porážky v řadě jsou na Dukle řádně namlsáni a před dnešním zápasem zní z jejich tábora shodně: „Chceme tři body.“

Pro porážku do Prahy necestují ani sokolovští fotbalisté. „Nečeká nás samozřejmě jednoduché utkání. Soupeř je v dobrém rozpoložení a bude chtít doma potvrdit body ze Žižkova. My jsme doma naopak ztratili. Takže do Prahy jedeme s tím, že chceme nějaké body získat zpět,“ říká před dnešním zápasem sokolovský trenér Stanislav Purkart.

Jeho svěřenci mají za sebou náročné období. Po anglickém týdnu, kdy sehráli během osmi dnů tři zápasy (v Opavě, na Žižkově a s Mostem), měli pouhé čtyři dny na zotavení. „Příprava je trošku jiná, nemohli jsme tolik potrénovat. Nejdříve jsme se snažili zbavit hráče únavy a poté je až pomalu připravovat na dnešní zápas s Duklou,“ přibližuje sokolovský trenér zkrácenou přípravu.

Jaké poznatky má trenérská lavička Baníku Sokolov o svém dnešním soupeři? „Dukla hraje pořád stejně, takový ten technický fotbal, hodně přihrávek na krátko, na jeden dotek. Mají na to hráče, jako jsou Gedeon, Kokoška, Berger nebo vepředu Chigou. Jsou to hráči, kteří se umí prosadit nejen individuálně, ale i kombinací,“ upozorňuje Purkart.

Sokolovští se představili ve vzájemných zápasech na Julisce prozatím dvakrát a v obou zápasech odešli nakonec poraženi. Dnes se představí proti Dukle na jejím hřišti potřetí, podaří se jim tentokrát uspět?

„Bude to těžké utkání, ale na druhou stranu jsme loni na Dukle hráli vyrovnanou partii. Když se poučíme z chyb a budeme hrát dobře ze zabezpečené obrany, můžeme pomýšlet na úspěch,“ míní hlavní trenér sokolovského A mužstva. Jaký je další recept na bodový zisk v zápase? „Musíme se snažit vstřelit branku, protože hrát tam na 0:0 by bylo hrozně těžké. Z každé situace vepředu se musíme pokusit něco vytěžit. Pokud se nám podaří dát gól, hodně nás to může přiblížit k bodu,“ věří Purkart.

Ten bude mít k dispozici zřejmě kompletní kádr, s výjimkou Pilaře, kterého čeká poslední utkání třízápasového trestu.
„Pokud dostaneme soupeře trošku pod tlak, v jeho obraně se nějaká okénka objeví,“ dodává Purkart závěrem.