Východočechům se daří především v domácím prostředí, kde jsou zatím stoprocentní. Ve čtyřech utkáních nejen že neztratili ani bod, ale dokonce ani neinkasovali branku. Na hřištích soupeřů už je bilance „votroků“ o poznání horší. Jedna výhra a dvě porážky činí z Hradeckých při utkáních venku zatím průměrný tým.

Sokolovští diváci však mají v živé paměti poslední vystoupení Hradce v Sokolově. Na jaře si černobílí odvezli tři body za výhru 1:4.
Fotbalisté Baníku se ale momentálně nacházejí v dobrém rozpoložení. V minulém kole vydolovali tři body z utkání na pražské Julisce, kde porazili silné mužstvo Dukly Praha 3:0. „Je to samozřejmě velice cenné vítězství, ale projeví se až tím, že ho potvrdíme v domácím prostředí, což by nás usadilo na druhém místě tabulky,“ dobře ví trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart.

Kouč Baníku věří, že výhra v Praze na jeho svěřencích nezanechá nepříznivé následky v podobě podcenění sobotního soupeře. „Koncentrace na trénincích v týdnu byla dobrá. Hráči jsou psychicky nahoře a jsou na utkání správně nažhavení. Po bodovém zisku na Julisce mohou teď hrát v domácím prostředí ve větším klidu. Navíc chceme Hradci oplatit jarní porážku,“ říká rezolutně Purkart.

Jaký zápas čeká v sobotu dopoledne jeho mužstvo? „Hradec je velice nepříjemný soupeř s dobrou organizací hry, který hraje v obraně v trochu jiném rozestavení než ostatní mužstva. Navíc se mu letos daří,“ upozorňuje sokolovský kouč na sílu soupeře.

Hrozit budou hosté pravděpodobně znovu hlavně ze standardních situací. „Mají na to vhodné typy vysokých hráčů,“ doplňuje Purkart.
Jaký recept přichystali trenéři sokolovského mužstva na sobotního soupeře? „Nacvičovali jsme nějaké varianty v obranné i útočné fázi, abychom se s hrou soupeře dokázali vyrovnat a samozřejmě také překonat jeho nepříjemnou obranu. Musíme se také poučit z jarního zápasu, kdy nás Hradec nachytal ze standardních situací,“ míní Stanislav Purkart.

Baníkovci se v tomto týdnu zaměřovali právě na pilování hry při „standardkách“. V sobotu budou znovu spoléhat na svou kombinační hru po zemi.
Nad domácím mužstvem však visí jeden otazník. Známé pravidlo říká, že vítězná sestava se nemění. Po třízápasovém trestu se ale vrací kapitán mužstva Tomáš Pilař. Trenéři tak budou mít k dispozici zřejmě kompletní kádr, včetně hráčů, kteří měli v týdnu drobné zdravotní problémy.

Kdo tedy nakonec nastoupí? „Máme připraveny nějaké varianty. O optimální sestavě ale rozhodneme až dnes,“ říká závěrem Stanislav Purkart.
Utkání začíná v sobotu tradičně v 10.15 hodin.