Tentokrát na domácím hřišti, kde v netradiční den, v neděli, ale v obvyklý čas, v 10:15 hodin, nastoupí proti Baníku Most.
Severočeši mají v nohách stejně jako sokolovští fotbalisté středeční pohárové utkání a rovněž s neúspěšným koncem. Most byl v domácím prostředí vyřazen až na penalty ligovým Kladnem. Sokolovský Baník naproti tomu padl na hřišti Viktorie Žižkov.

„Utkání jsme si prohráli již v prvním poločase. Nedokázali jsme se zpočátku srovnat s aktivní hrou domácích, navíc jsme za stavu 1:0 pro Žižkov vyrobili ve středu hřiště chybu, kterou domácí potrestali,“ smutnil po utkání v Praze trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart a zároveň dodal: Na Žižkov jsme nepřijeli bránit, ale hrát otevřený fotbal. Myslím, že utkání nahoru dolů se muselo divákům líbit.“

Teď čeká Purkartovy svěřence další zápas o druholigové body. Mostecké „cizinecké legii“ se v letošním ročníku zatím příliš nedaří. Z dosavadních pěti utkání vydolovali její hráči pouze dva body. Varující je ale skutečnost, že zatím bodovali proti silným exligovým celkům Zlína a Žižkova, i když v domácím prostředí. „O soupeři je známo, že má v týmu hodně cizinců, kteří jsou individuálně velmi dobře vybaveni.

Mají velkou sílu směrem dopředu. Horší to je již s jejich obrannou fází,“ zamýšlí se nad nedělním soupeřem sokolovských fotbalistů trenér Purkart. Slabší defenziva, té budou chtít domácí baníkovci využít. Zároveň si však budou muset dávat pozor na ofenzivní schopnosti Mosteckých. „Nenechat se obcházet, nepouštět soupeře do přečíslení a těžit z jejich otevřené obrany,“ hledá recept na Severočechy sokolovský trenér.

Stanislav Purkart také nevidí problém ve vložené středě. „Týden máme složen tak, že uprostřed jsou vždy dva tvrdé tréninky, takže klasický rytmus zůstal zachován.“ Naopak v tom vidí pozitivum. „Spíše se nám to hodilo, mohli jsme vyzkoušet nějaké varianty bez Tomáše Pilaře,“ říká trenér.
Jeho tým bude hrát v neděli opět na vítězství.

„Domácí utkání hrajeme pro své vlastní diváky. Ztrácet body samozřejmě nechceme, ale čeká nás těžký soupeř, který hraje lépe venku než doma, a i když se mu zatím nedaří výsledkově, herně určitě nezklamal. Hrají takový líbivý, technický fotbal a trošku doplácí na horší obranu,“ míní Stanislav Purkart.
Mostečtí fotbalisté tak budou chtít prolomit v Sokolově svou prozatím nepříznivou bilanci. „Pevně věřím, že se jim to u nás nepodaří, že zápas zvládneme v tom stylu jako předešlá domácí utkání,“ říká závěrem sokolovský kouč.