Do druhého kola přešli baníkovci přes divizní Brozany, které porazili v poměru 2:1.
„Byl to těžký boj,“ ohlédl se za postupovým duelem sokolovský trenér Stanislav Purkart (na snímku). Žižkov však měl v prvním kole lehčí los, o čemž svědčí snadná výhra 3:0 nad týmem Strakonic.

„Určitě bychom neměli nic podcenit,“ míní Purkart. A ví proč. V uplynulém ročníku totiž baníkovci překvapivě ztroskotali v Sezimově Ústí.
„Myslím si, že šance jsou vyrovnané, padesát na padesát. Může však dojít i na ošidné pokutové kopy,“ pokračoval Purkart. Do pohárového utkání naskočí v dresu Sokolova hráči ze širšího kádru.

„Chceme rozložit síly na všechny hráče. Šanci v utkání tak dostanou i hráči, kteří běžně nenastupují. Proč? Máme vyrovnaný kádr a i hráči, kteří pravidelně nehrají, mají svou kvalitu,“ vysvětloval sokolovský kouč.
Navíc si mohou Sokolováci vyzkoušet hru bez svého kapitána Tomáše Pilaře, který v druholigovém duelu v Opavě uviděl červenou stopku.

„Můžeme si zkusit nějaké varianty bez Tomáše. Určitě pak nějaké změny v sestavě budou, ale ty si necháme pro sebe,“ dodal tajemně Purkart. Jaký tedy mají fotbalisté Sokolova pohárový cíl?

„Chtěli bychom postoupit, ale víme, že to bude hodně těžké, rozhodne se až na hřišti,“ dobře ví sokolovský lodivod. Pokud by Sokolov přešel přes Žižkov do třetího kola, narazil by na vítěze duelu Sezimovo Ústí – České Budějovice.
„Koho bychom si v případě postupu přáli? České Budějovice,“ uzavřel Purkart.
Pohárový duel se rozjede na stadionu Viktorie Žižkov dnes úderem 17. hodiny.