Tomu také odpovídal úvod utkání, které hosté zahájili ve velkém stylu, a domácí, zřejmě zaskočeni jejich herním projevem, jen těžko srovnávali hru. Ve 30. minutě se však Viktorii podařilo vstřelit úvodní branku po nedorozumění obránce Pazdery s gólmanem Zímou, toho využil Chval a otevřel skóre utkání – 1:0.

Domácím branka psychicky pomohla, ale přesto mohli baníkovci do poločasu srovnat stav utkání. Ve 40. minutě Pazdera neprostřelil z volného kopu zeď Viktorie. Minutu před přestávkou se probíjel podél vápna domácích Prokop, obešel tři obránce domácích, ale následná střela jeho spoluhráče skončila těsně vedle.

Úvod druhé půle začal šancí Viktorie a hostující obrana musela odvracet míč až z brankové čáry. Z rychlého protiútoku zahrozil naopak vintířovský Hrudkaj. V 67. minutě unikl obraně Baníku domácí Chval, ale ani on se svou šancí nenaložil správně. Vintířovští svou aktivitou dál drželi domácí obranu ve střehu.

V 71. minutě ale Škarda zatáhl za záchrannou brzdu při průniku Zemana a Fára se ze značky pokutového kopu nemýlil – 2:0. Hosté se přes dvoubrankové manko nevzdávali. Průnik Klemery zastavili domácí faulem, ale tradiční exekutor Pazdera neměl svůj den.
O osudu utkání tak rozhodla 79. minuta, kdy se po chybě hostujícího gólmana dostal k míči znovu Chval, poslal ho do zcela prázdné branky, a stanovil tak konečný účet utkání na 3:0.