O postupujícím je již jasno. Sokolovští žáci o něm rozhodli již v minulém kole po výhře nad Teplicemi 3:0, kdy tak získali na pražskou Duklu, která podlehla Viktorii Žižkov 1:2, již pětibodový náskok.

Dnešní zápas tedy může být pouhou formalitou. To však rázně odmítá trenér starších žáků sokolovského Baníku Luboš Váša. „Naším cílem je tenhle prestižní zápas vyhrát. Do zápasu půjdeme naplno. Výhrou chceme potvrdit prvenství v divizi a oprávněnost našeho postupu do nejvyšší žákovské soutěže,“ říká před duelem sokolovský trenér, který se dnešním utkáním s touto generací fotbalistů loučí.

On sám v této mládežnické kategorii starších žáků zůstává a převezme v letní přestávce hráče narozené v roce 1995. Zatímco jeho současní svěřenci putují do mladšího dorostu. Ti tak vykopali ligu pro jinou generaci mladých fotbalistů, ale to je již běžný koloběh mládežnických soutěží.

Od srpna tak budou mladí baníkovci působit v elitní žákovské soutěži vedle týmů, jako jsou pražská Sparta, Slavia, Bohemians, Plzeň a další věhlasné kluby naší země.

„ Ať již dnešní duel dopadne jakkoliv, chtěl bych všem hráčům, kteří postup vybojovali, upřímně poděkovat za jejich snahu a výkony. Ať se jim daří i nadále,“ popřál závěrem svým hráčům trenér Váša.

Dnešní dvojzápas začíná ve 13 hodin utkáním starších žáků, ve 14:45 nastoupí proti Dukle Praha žáci mladší.