V sobotu v prestižním souboji prvního s druhým Sokolováci porazili i silnou Duklu a potvrdili oprávněnost svého divizního prvenství. Před utkáním jim k postupovému úspěchu mezi elitu pogratulovalo i vedení FK Baník Sokolov.

Baník Sokolov - Dukla Praha 2:1
poločas 2:1

Žáci Baníku měli skvělý vstup do utkání. Při špatném odkopu hráčů Dukly se míč dostal k volnému Pavlu Mariánusovi, který obloučkem téměř ze třiceti metrů přehodil překvapeného a z branky daleko vysunutého gólmana Malého, 1:0.
Minutu nato Mariánus prudkou střelou znovu vyzkoušel pozornost brankáře Dukly, ten ale stačil míč vyrazit. Nadšení domácích baníkovců neutuchalo. Tohle prestižní utkání chtěli vyhrát. Znovu a znovu útočili na branku Dukly a snažili se přidat další góly. Obrana Pražanů však dobře odolávala a další pohromu nedopustila.

Ve 25. minutě ale došlo k hrubé minele před domácí brankou. Stoper při odkopu nastřelil dotěrného útočníka Dukly, tuhle chybu už nestačil napravit ani brankář Rau a průbojný Toman dopravil míč až do opuštěné branky. Stav byl srovnaný na 1:1 a začínalo se od nuly. Dvě minuty nato přišla více než pádná odpověď. Aktivní Živný odcentroval od lajny a Sláma pohotovou ranou z voleje k tyči přivedl Sokolov znovu do vedení, 2:1. Baník vedl, ale Dukla vyrovnala hru. Táhlý přímý kop Studničky z dobrých dvaceti metrů jen těsně minul sokolovskou branku.

Po změně stran byl znovu aktivnější Baník. Prudkou střelu z dálky vypálil Slabyhoudek, ale brankář Malý tento pokus kryl.
Chvíli nato předvedla rychlou útočnou akci Dukla, prudká střela Vebera však mířila těsně vedle do boční sítě. Dravý útok potáhl domácí Danek Sýs, těsně před vápnem byl ale důrazně odzbrojen. Stejně nebezpečný byl i protiútok Dukly, bombu Vebera pod břevno ale pozorný brankář Rau vyrazil na roh. Brankář Baníku si vzápětí poradil i s prudkou ranou Steinochera.
Utkání nabíralo na kvalitě i vzruchu. Zápas měl vysoké divizní parametry i skvělé tempo. Po dobré kombinační akci vypálil z vápna Živný, ale těsně minul.

Po hodině hry převzali otěže hry hosté. Vynutili si převahu, vytvořili si šance, šli za vyrovnávacím gólem. Měli i pár gólových příležitostí, ale neproměnili je. Při Baníku stálo v té době fotbalové štěstí. V závěru utkání gradovalo.
Dvě gólovky měl Studnička, jenže z tutovky netrefil míč a při závaru před brankou nastřelil tyč a vzápětí i břevno sokolovské branky. Dukla tlačila. V poslední 70. minutě unikl Bednář, zacentroval na Řepu a jeho hlavička zblízka skončila znovu na tyči branky Baníku.
Rušný zápas šel do závěrečného finiše. Hrálo se už v nastaveném čase, další branku mohl přidat i Baník. Vydařenou protiakci zakončil křížnou střelou zleva Houdek, míč se otřel o vzdálenější tyč a skončil v zámezí. Chvíli nato se odpískal konec zápasu.

„Tohle utkání se nám herně nevydařilo tak jako jiné zápasy. Máme dost zraněných hráčů, takže dnes nastoupilo i několik náhradníků. Ti zahráli dobře, a ještě se nám podařilo vyhrát. Jsem spokojen, a to jak s výsledkem, tak i celou sezonou,“ shrnul své dojmy trenér Luboš Váša.

Branky: 3. Mariánus, 27. Sláma – 25. Toman
Baník: Rau – Slabyhoudek, Heger, Kravár, Radler – Živný, Zázrivec, Mariánus, Sláma – Šamberger, Mašek. Střídali: Chmelenský, D. Peterka, Houdek, Sýs. Připraveni Martinec a Grňák. Trenér Luboš Váša.
Dukla: Malý – Hrazdíra, Bednář, Bartůněk, Syrovátka – Materna, Urban, Veber, Studnička – Toman, Steinocher. Střídali Portych, Rampach, Řepa.
Rozhodčí: Burda – Vokoun, Adamec. Hráno bez karet, přihlíželo 120 diváků.⋌