Přitom úvod duelu patřil výběru Poříčí, které si vytvořilo dvě stoprocentní šance, přesto se měnil ukazatel skóre na straně druhé. To když otevřel skóre semifinále ve 25. minutě povedenou střelou z přímého kopu dvorský kapitán Filip Němec, který si tak připsal na účet premiérovou trefu ze standardní situace ve své hráčské kariéře.

Ještě než dvorský výběr pořádně vstřebal radost z úvodní branky, radoval se o minutu později, tedy ve 26. minutě, z druhé branky, a opět v tom měl prsty kapitán Němec, který tentokrát gólově zúročil brankovou přihrávku Jakuba Doška. Následně si připsal premiérovou trefu parádní hlavičkou po centru Jindřicha Pachty dvorský záložník Ondřej Shorný a poločasový stav pak stanovil ve 40. minutě Jakub Došek, který načal gólově i druhý poločas, kdy skóroval v 51. minutě z hranice šestnáctky.

Lokomotiva Karlovy Vary – Ostrov 1:9 (0:5).
FOTO,VIDEO: Ostrov se prostřílel do finále poháru, má nakročeno k double

Poté se zapsal do střelecké listiny dvorský Jan Staněk, a vypadalo to na pořádný debakl, ale čestné branky se následně dočkalo i Poříčí, když pokutový kop proměnil Josip Elijáš, který potrestal penaltový zákrok Doška na kapitána domácích Kratochvíla.

Dvorský výběr se v dalším průběhu druhé poloviny stále tlačil dopředu, vytvořil si několik stoprocentních šancí, nastřelil břevno, ale díky výkonu domácího brankáře Přibyse, který se v brance překonával, skóroval do konce zápasu již pouze jednou, když postupovou tečku za semifinále udělal angličákem Jindřich Pachta.

Královské Poříčí – Dvory 1:7 (0:4). Branky: 65. Elijáš Josip (PK) – 25. a 26. Němec Filip, 26. Němec Filip, 30. Shorný Ondřej, 40. a 51. Došek Jakub, 60. Staněk Jan, 69. Pachta Jindřich. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Dvory: Krhounek – Dvořák (74. Havel), Kočí (46. Schönwälder), Dušek, Pachta – Shorný, Staněk, Nerad, Došek (74. Šimků) – Panuška, Němec (55. Coufal).