„Jelikož nám před turnajem odřekl účast jeden tým, tak jsme tentokrát odehráli turnaj v jedné pětičlenné skupině, ve které se střetly týmy jednou každý s každým, s hrací dobou dvakrát patnáct minut,“ poukazoval na změnu v hracím systému ředitel turnaje Jan Eret.

Na turnaji se tak představil Merklín, pořádající Hroznětín, dále pak německá Werda, Kouba Team a Výběr Tomáše Kalána. „Vítězem se stal po zásluze Výběr Tomáše Kalána, který dosáhl na čtyři vítězství,“ narážel Eret na hvězdné složení výběru, ve kterém se představil například exligista Tomáš Kalán či František Dřížďal. „Poté o dalším pořadí muselo rozhodnout skóre, jelikož tři týmy nasbíraly shodně šest bodů,“ upozorňoval Eret.

Díky dobrému skóre se umístil na druhém místě Merklín, na třetím pak německá Werda a turnajové brambory zbyly pro pořádající Hroznětín. „Jediným týmem, který na body nedosáhl, byl Kouba Team, který tak obsadil konečnou pátou příčku,“ podotkl Eret. Po skončení turnajových bojů následovalo tradičně slavnostní vyhlášení. „Cenu pro nejlepšího střelce si odnesl Tomáš Kalán ze svého výběru, když celkem nastřílel pět branek. Ocenění pro nejlepšího brankáře si vychytal Johanes Frank z Werdy a nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Vodrážka z Merklína,“ prozradil individuální ocenění hráčů ředitel. Po skončení jedenadvacátého ročníku pak následovala ve fotbalovém areálu taneční zábava. Myslím si, že se vše povedlo, když na taneční zábavu, o kterou se postarala hudební skupina Lazareth, dorazila velmi slušná návštěva. Na závěr nechyběl ani tradiční ohňostroj,“ dodal závěrem Eret.

Výsledkový servis:

Výběr Tomáše Kalána – Hroznětín 2:0, Merklín 2:1, Werda 4:1, Kouba Team 7:1; Merklín – Hroznětín 1:0, Kouba Team 8:3, Werda 1:2; Werda – Kouba Team 7:1, Hroznětín 0:1; Hroznětín – Kouba Team 4:1.

Konečné pořadí: 1. Výběr Tomáše Kalána, 2. FK Merklín, 3. FC Werda, 4. Olympie Hroznětín, 5. Kouba Team.