Futsalový oddíl Flamenga Březová pořádá příští sobotu 23. června tradiční turnaj O pohár starosty města Březová. Letos se hraje jubilejní desátý ročník.
Ten s sebou přinese několik zásadních změn. První je, že se bude hrát pouze v jeden den. „Přihlásilo se totiž dvacet mužstev, které jsme rozdělili do čtyř základních skupin po pěti,“ řekl hlavní organizátor turnaje Petr Peterka ke složení mužstev a dodal hned jednu zásadní novinku: „Z pětičlenné skupiny do dalších bojů přímo postoupí tři nejlepší celky, ale pro zbylé dva ostatní mančafty turnaj ještě nekončí. Zahrají si totiž jakési play off o postup do vyřazovacích bojů,“ prozradil jednu z příjemných novinech.
Letos se turnaj obejde bez trojnásobného vítěze Materie Sokolov, která ve stejný termín pořádá v Sokolově svůj vlastní turnaj. „Ta vloni získala putovní pohár do trvalého vlastnictví, tak jsme museli pořídit pohár nový. Ale ještě lepší než ten předchozí, čímž chceme zvýraznit tradici tohoto turnaje,“ připoměl starosta města Miroslav Bouda.
Toho mrzí jedna zásadní věc. „Je jen strašná škoda, že s námi pořadatelé obdobných turnajů nekomunikují o termínech jak v létě, tak v zimě. Turnaje se pak nesmyslně překrývají a ubírá to účastníky na obou stranách,“ litoval Bouda, který ale věří v lepší domluvu: „Pevně doufám, že se to pro příště zlepší. I tak tu máme dvacet mužstev a těšíme se na to, že se sejdou fotbalisté a fandové futsalu, v klidu si zahrají a pobaví hrou. Turnaj přeci není o výši finančních prémií, tenhle směr já odmítám. Přece se má sejít banda sportovců a udělat si pohodový den,“ míní Bouda.
Letošní turnaj na Březové má co nabídnout. „V minulosti tu chybělo slušné zázemí, což se za poslední rok zlepšilo. Můžeme se pochlubit novou klubovnou o kapacitě šedesát míst, dále terasou, kam se také naskládá dost lidí. Zkultivovali jsme i okolní prostředí ve fotbalovém areálu a v neposlední řadě se rapidně zlepšil i trávník fotbalového hřiště, který momentálně patří mezi vůbec nejlepší v naší historii, k čemuž výrazně pomohlo noční automatické zavlažování,“ shrnul pozitiva starosta.
Proto se nabízí i otázka realizování dříve tradičního turnaje Memorialu Karla Kopala. „Do budoucna bychom chtěli tuto tradici oživit. Rekonstrukcí totiž prošly kabiny a sociální zařízení FK Olympie. Není se zač stydět, ba naopak. Ještě usilujeme o vybudování tréninkového hřiště, což je tak jediné, co fotbalistům chybí,“ dal si za cíl Bouda.
Starosta pěvně věří, že se povede i letošní ročník. „Ten by nešlo uspořádat bez fandů malé kopané a Péti Peterky, který pro tento sport v Březové dělá hodně. Všem těmto lidem bych za jejich práci chtěl poděkovat,“ zakončil pozvánku Miroslav Bouda, který na příští sobotu do Březové zve všechny fanoušky futsalu.
Losování základních skupin proběhne dnes k věčeru za přítomnosti starosty Březové a šéfa akce Petra Peterky v nové klubovně v areálu FK Olympie. Rozlosování a časový harmonogram přineseme v průběhu příštího týdne.