Generálka na první zápas divizního jara se Senco Doubravka Tachovanům vyšla. Na domácím hřišti porazili Spartak Chodov 1:0, když jediný gól utkání vsítil ve 23. minutě Hudec.

Od úvodního hvizdu arbitra se hrálo pod taktovkou domácího týmu. Už ve čtvrté minutě vytěsnil trestný kop Hudce chodovský gólman na rohový kop. Sám před Pelechem se ocitl Petr Hobza, ale ten včasným vyběhnutím příležitost zmařil, dorážku Viterny vykopávali hosté z brankové čáry. Nápor Tachovanů trval a v 15. minutě hlavičkoval Braun ve výhodné pozici vedle branky, přesnost chyběla i střele Hudce. Chodovští vážněji ohrozili tachovskou branku až v 18. minutě, kdy střílel těsně vedle Štěpán. Rozhodující moment utkání přišel ve 23. minutě. Ztracený míč vybojoval zpátky Petr Hobza a neziště přihrál Hudcovi, který přesnou střelou poslal domácí do vedení – 1:0. Po inkasované brance se začal Spartak tlačit více do útoku, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Proti nebezpečné střele Vachníka se ve 28. minutě „vytáhl“ Makó. Závěr poločasu se dohrával bez většího vzruchu před oběma brankami.

Po změně stran poslal trenér Bečka na hřiště tři nové hráče a jen deset minut trvalo, než se Tachované začali opět více prosazovat. Chodovští nedokázali počátečního polevení využít. V 51. minutě zahrával ze slibné vzdálenosti trestný kop Joza, ale mezi tyče netrefil. S přibývajícími minutami začali mít navrch opět domácí a v 57. minutě poslal Hudec do šance Brauna, ale ten v rozhodující chvíli zaváhal. O chvíli později zahrával ze strany trestný kop Hudec a jeho „zakroucený“ míč skončil na břevně překvapeného Šourka. V dalším průběhu utkání „zahodil“ slibnou příležitost Šácha. Od 70. minuty si domácí borci „vybrali oddechový čas“, ovšem pro hosty byl největší překážkou kapitán Kaše, jenž na místě středního obránce několikrát zabránil nejhoršímu. Posledních deset minut už začali více zlobit Tachované a největší příležitost k pojištění výsledku neproměnil Tušl. V čistě zimním počasí se v závěru na hřišti při osobních soubojích výjimečně i zajiskřilo, ale mrazivý vítr a sníh horké hlavy vždy zchladil. Když se domácí před brankou soupeře neprosadili stejně jako Spartak, skončilo utkání nejtěsnější, ovšem zaslouženou výhrou FK.

FK Tachov – Spartak Chodov 1:0 Poločas: 1:0. Branky: L. Hudec. Rozhodčí: Kožár – Horáček, Lhotka. Diváci: 60.

Tachov: Makó – Tušl, Kaše, Bauer, Viterna, Machač, hutta, Šácha, Braun, Hudec, Hobza. Střídali Pták, Földeši a Móži.

Chodov: Pelech – Štěpán, Joza, Krupička, Vondráček, Dušek, Kinkal, Širochman, Kočí, Klemera, Vachník. Střídali gólman Šourek, Šteg a Bečvář.