Fotbalisté Baníku Sokolov hrajív pátekvečer utkání 26. kola druhé ligy na hřišti Vysočiny Jihlava. Trenér baníkovců Martin Hašek chce opět vyhrát, i když pro tento zápas bude muset zřejmě v sestavě udělat několik vynucených změn.
„Ještě to sice není definitivní, ale máme dva otazníky,“ prozradil sokolovský kouč. Změny by se dotkly obrany. Jan Filip má po posledním utkání nakoplou nohu a Daniel Kaplan dva dny netrénoval kvůli teplotě. „Pokud se oba nedají na utkání dohromady, tak budeme mít jednoho hráče na střídání,“ uvažuje Hašek o jednom z horších scénářů. Podobnou situaci už na Baníku zažil. „Stejné to bylo v Příbrami, kde byli na lavici připraveni dva hráči z juniorky. Prakticky hrajeme celé jaro s malým počtem hráčů, což nese to riziko, že se nám někdo zraní nebo vykartuje, a my máme méně alternativ,“ podotkl Hašek.
Jihlava je na podobné vlně jako Baník. „V zimě prošla velkými změnami v kádru i na postu trenéra. Výsledkem je to, že na jaře udělala hodně bodů. Hraje dobře organizovaně, má kolektivní pojetí. Tedy něco podobného jako my, takže čekáme těžký zápas. Narazíme na dobrý tým,“ myslí si trenér Baníku.
Baníku budou pro žluté karty chybět obránce Tomáš Hájovský a jarní střelec Jiří Mlika, oba opory mužstva. „Šanci ukázat co umí tak dostanou hráči z lavičky. Je tu možnost, že nastoupí i na jiných postech než hrají obvykle,“ přemítá trenér Baníku. Přesto Hašek věří, že jeho svěřenci silný tým Jihlavy dokážou přehrát. „Reálný cíl se sice o něco snížil, než kdybychom hráli v kompletní sestavě, ale stále tu šance je,“ věří Hašek ve tři body.
Další zápas hrají baníkovci doma, tentokrát už ve středu 21. května od 17 hodin, kdy hostí Duklu Praha.