Po pěti kolech bez výhry se fotbalisté Baníku Sokolov rozloučili se svými fanoušky výhrou 2:0 nad Hradcem Králové. Ten v případě tříbodového zisku ještě mohl pomýšlet na boje o postup do Gambrinus ligy, jenže výhru Baníku zařídili kapitán Salák a obránce Kura už v prvním poločase. Po změně stran si baníkovci vítězství pohlídali, i když v závěru dohrávali bez vyloučeného Javorského.

Trenér hostů Pavel Malura tak důvod k radosti určitě neměl. „Pykali jsme za špatnou koncentraci v obranné hře. Říkali jsme si, že toto utkání rozhodne jedna branka a je tak potřeba neinkasovat. Jenže my dostali dvě branky a prohráli tady. Bylo také hodně znát, že nehrály vítězné typy, jako je Němeček nebo Pilař," připoměl Malura jednu z příčin porážky. Přitom Hradci patřily úvodní minuty. "Do utkání jsme vstoupili aktivně a měli první gólovou příležitost. Pak jsme ale po hrubé chybě inkasovali z brejku, a to mužstvem obrovsky otřáslo. Řekl bych, že pak byl náš výkon matný a druhý gól tomu dal tečku. Ve druhé půli jsme sice měli tlak a šance, nastřelili jsme ale tyč a břevno, ale to už bylo skoro jasné, že to utkání nezvládneme otočit,“ přiznal trenér ´votrků´.

Naopak kouč baníkovců Martin Hašek po zápase zářil radostí. "Pro nás to nebyl obyčejný mistrovský zápas. Po sérii neúspěšných výsledků jsme se dostali pod určitý tlak. Cítili jsme totiž, že kdybychom toto utkání nezvládli a prohráli, tak bychom jarní část hodnotili negativně. Naopak v případě výhry bychom udrželi naši dlouhou sérii domácí neporazitelnosti a i ta jarní část se pak hodnotí kladně. Proto bylo důležité, že jsme vyhráli a já jsem za to nesmírně rád,“ ulevil si sokolovský trenér. Podle něj hráči plnili úkoly, které jim před zápasem trenéři řekli. „Hráli jsme to, co jsme chtěli. Šli jsme za vítězstvím úsilím a koncentrací. Navíc jsme měli i štěstí, které nám v posledních zápasech chybělo. Vzadu jsme uhráli nulu, za kterou jsem také rád,“ radoval se Hašek, který společně se svými asistenty Alešem Jindrou, Stanislavem Purkartem a Michalem Kýčkem sestavili v zimě nové mužstvo a na jaře předváděli povětšinou kvalitní fotbal. „Vidím spoustu pozitiv, kluci ukázali svou vůli a charakter a to i ti, kteří jsou z klubu na odchodu, nebo jednají o svém dalším angažmá, tak předvedli velmi kvalitní výkon. Tohoto vítězství si hrozně vážím," vyznal se bývalý reprezentant.

Pochvalu ale nezasluhují jenom hráči Baníku za předvedený výkon, ale hlavně fanoušky, kterých na poslední zápas přišlo přes patnáct stovek a vytvořilo skvělou fotbalovou kulisu. Poslední mistrovský zápas v sezoně Baník hraje tento čtvrtek na hřišti Vítkovic.