Druholigoví fotbalisté Baníku Sokolov mají nového trenéra. Stal se jím Martin Hašek, bývalý reprezentant a hráč Liberce, Sparty, Austrie Vídeň, Spartaku Moskva a naposledy Příbrami.

„Dosavadnímu trenérovi Oldřichu Abrhámovi vyprší koncem roku smlouva a na další spolupráci jsme se nedohodli. Rozhodli jsme se dát šanci mladým ambiciózním trenérům,“ vysvětlil změnu ředitel Baníku Pavel Makoň.

Jako svého asistenta si Hašek, který na podzim působil v roli asistenta trenéra béčka Sparty Praha, vybral Aleše Jindru, bývalého ligového fotbalistu Viktorie Plzeň a Blšan.

„Angažmá v Baníku beru jako velkou příležitost ve vrcholovém fotbale. S Martinem Haškem jsme naladěni na stejnou fotbalovou strunu,“ uvedl Aleš Jindra. Druhým asistentem a současně trenérem divizní juniorky Baníku se stal Stanislav Purkart, rovněž bývalý hráč Viktorie Plzeň, který na podzim ukončil působení v Karlových Varech. „Nabídku Baníku jsem přivítal. Po dvou měsících trenérského půstu mám velkou chuť do práce. S Martinem Haškem a Alešem Jindrou se dobře znám, končíme teď společně na začátku ledna studium trenérské profilicence UEFA,“ řekl Stanislav Purkart, který na postu trenéra juniorky střídá dosavadního kouče Milana Matejku.

Novým sportovním ředitelem Baníku se stal dosavadní šéftrenér mládeže Vítězslav Hejret, jeho funkci převezme Tomáš Provazník.