Nemilované kondiční soustředění v Jáchymově mají za sebou svěřenci trenéra Martina Haška, který od ledna převzal druholigový FK Baník Sokolov. Aktuálně devátý celek druhé ligy absolvoval šestidenní tréninkový dril v jáchymovském Penzionu H, kam baníkovci jezdí už druhým rokem. Po fyzických testech v laboratořích FTVS v Praze a kondičním soustředění baníkovce čeká už jen herní soustředění v Nymburce. Trenér Martin Hašek je u mužstva už měsíc a může pomalu hodnotit.

Vrátili jste se z kondičního soustředění. Jak jste byl s jeho průběhem spokojený?

Celkově se dá říct, že ano. Hráči jej absolvovali ve výšce tisíc metrů nad mořem, takže sníh nám i v době zdejších oblev netál. To jsme byli moc rádi a podle toho jsme také plnili tréninkový plán. Na běžkách to odjezdilo celé mužstvo, i když se našli hráči, kteří na běžkách stáli poprvé a neměli s tím zkušenosti. Mezi ně patřil třeba argentinec Rosendo, ale i on jezdil v půli pole.

Co mají tedy hráči za sebou?

Každý den byly na pořadu běžky, kdy jsme za dopoledne naběhali osmnáct až osmadvacet kilometrů. Běžky pak vrcholily sobotním závodem. Odpoledne jsme pak běhali na základě funkčních testů v Praze. Mužstvo tak bylo rozděleno na skupiny podle tepové frekvence. Zbyl také prostor na fotbal v hlubokém sněhu, což přispělo k rozvoji síly. Třetí fáze byla uvolňovací, regenerace v kombinaci s posilovacími cviky. To nebyla náročná fáze, spíše takové vylaďování v souvislosti s námahou. Zavedli jsme prvky moderního cvičení a byla to taková předpříprava hráčů na speciální tréninky, které chceme zahrnout do přípravy v sezoně, ale hráči na ně zatím nejsou připraveni.

Našlo se něco negativního?

Určitě je nepříjemné zranění Macha při fotbale, kdy si zlomil nos. Musela to řešit operace a srovnání nosu. Ale během týdne se teď zapojí zase do tréninkového procesu.

Před soustředěním jste v Praze absolvovali fyzické testy. Jak na tom hráči Baníku jsou?

Mužstvo je obecně připraveno jako každé jiné druholigové mužstvo na průměrné úrovni. Ve vytrvalosti a obecné připravenosti jsou mezi hráči rozdíly. Našli se ti, kteří jsou připraveni výborně, ale i ti, jejichž kondice je na druhou ligu překvapivě slabá.

Budete podle vycházet z výsledků i následující přípravě?

Samozřejmě je to v plánu, ale zatím není třeba nic zvedat. V tréninku chceme přidávat pomalu, abychom byli připraveni na začátek ligy se Slováckem. Z testů ale celkově vycházet budeme, víme teď na čem víc zapracovat.

V úterý jste měli hrát přípravný zápas na hřišti účastníka druhé Bundesligy v Aue. Proč se nakonec nehrálo?

Hodinu před odjezdem nám Němci volali, že nemají připravené přírodní hřiště k utkání. My jsme byli po dopoledním tréninku v souvislosti s utkáním a připravovali se hlavně na ten zápas. Nakonec jsme si tedy dali jen modelové utkání mezi sebou na umělce.

To Vám ale zápas s takovým soupeřem asi nenahradilo, že?

Samozřejmě. Byli jsme zklamaní přístupem německé strany. Myslím si, že mohli dát vědět daleko dříve, že se hrát nebude. Pak jsme jim nabízeli, že mohou přijet k nám na umělku a mohlo se to odehrát tady. Ale prostě jsme se nedomluvili.

Padl ičtvrteční přípravný zápas s Domažlicemi nebo Chebem. Kdy tedy mohou diváci vidět Baník v akci?

Hrajeme tuto sobotu doma od 13 hodin proti prvoligovému SIADu Most. Ten by měl na zápas přijet kompletní, takže fanoušci po delší době v Sokolově uvidí prvoligové mužstvo. Ve středu 30. ledna nás čeká dvojzápas. Nejprve hrajeme od 11 hodin doma s Kladnem, které přijede v silnějším složení, a pak odpoledne od 14.30 hodin hrajeme v Karlových Varech s Buldoky.

Budete pak pomalu zužovat kádr? Hodně hráčů je v Sokolově na testech.

Právě středa je dnem, kdy na ty dva zápasy mužstvo rozdělíme na dvě jedenáctky a po nich se rozhodneme, koho z testovaných hráčů oslovíme a s kým se rozloučíme. Na zápas 2. února v Nymburce proti Bohemians 1905 by už měl být kádr stabilizovaný, i když to ještě nemusí být poslední verze. Druhá liga začíná už 8. března a z Gambrinus ligy tak bude možné ještě získat na poslední chvíli nějakou posilu. V oddílech bude totož docházet k selekcím, takže to budeme sledovat.