Po dvou týdnech, kdy hráli fotbalisté Baníku Sokolov na hřištích soupeřů, se baníkovci opět představí na domácím trávníku. A soupeřem domácích není jen tak někdo, nýbrž vedoucí mužstvo druhé ligy FC Bohemians Praha.

Původně celek ze Střížkova se na čelo tabulky probojoval jarními výkony, které má ze všech celků nejlepší. Pokud by se hledělo pouze na jarní výsledky, tak je Baník na čtvrtém místě. Možností soupeře si je trenér Martin Hašek vědom. „Síla Bohemians je v kvalitě. Na druhou ligu mají velice dobré mužstvo, dobře složené, které hraje delší dobu spolu. V kádru mají několik zkušených hráčů včetně dvou tmavé pleti, kteří dávají hře nový rozměr. Není tak náhodou, že jsou na čele tabulky,“ charakterizoval Hašek stručně zítřejšího soupeře.

Narozdíl od Baníku sehraje střížkovská Bohemka včetně zítřejšího zápasu třetí těžký zápas za poslední týden. Naposledy doma uhrála bezbrankovou remízu se Slováckem, ve středu remizovala v Poháru ČMFS na Viktorii Žižkov 1:1 a nyní ji čeká Baník. „Může se tak stát, že na hráče dolehne únava. Ale trénovaní fotbalisté by si s tím měli poradit,“ myslí si sokolovský trenér, že to hráči soupeře nepřijedou do Sokolova odchodit.

Zajímavostí ale je, že ve třetím jarním utkání doma baníkovci podruhé hostí vedoucí tým druhé ligy. „Přesto naše cíle nejsou jiné než v předchozích zápasech. Doma chceme potvrdit tři body z Čáslavi a cílem je navázat na ten výkon z posledního zápasu. V jarní tabulce hraje čtvrtý s prvním, navíc věříme, že zítra příjde hodně diváků. Těch dovodů, proč vyhrát je prostě víc,“ usmívá se bývalý prvoligový fotbalista.

Ten bude pro utkání postrádat vykartovaného obránce Petra Macha. „Na druhou stranu začal po vážnějším zranění trénovat Jan Filip, ale na utkání ještě nebude stoprocentně připraven. Naopak v pořádku je Petr Jiráček,“ popsal Hašek situaci v kádru.

Utkání s Bohemians se hraje na hlavním stadionu Baníku Sokolov zítra v tradičních 10.15 hodin.